EC ENGLISH TORONTO DİL OKULU

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

Kanada, Amerika, İngiltere, Malta, Güney Afrika ve İrlanda’da İngilizce eğitimi sunan, onlarca şubesi bulunan EC English  İngilizce dil eğitimini daha anlaşılır ve kolay hale getirmek için en son teknolojik olanakları, elektronik akıllı tahtalar, dil laboratuvarları gibi araçları okullarında sunmalarıdır. 

EC English’in Toronto okulu mağaza ve restoranlarla dolu hareketli bir merkez olan Yonge ve Eglinton bölgesinde yer almaktadır. Toronto şehir merkezi ve dünyanın en uzun caddesi olan Yonge Street birkaç dakika uzaklıktadır.  17 sınıflı, 306 öğrenci kapasiteli okulda sınıf mevcudu ortalama 14 kişidir. 16 yaş üstü tüm öğrencilere açık olan okulda bulunan öğrencilerin yaş aralığı yoğunlukla 21-25 arasıdır. 

Genel İngilizce programlarını haftada 20 ders, 24 ders ve 30 ders olmak üzere üç ayrı yoğunlukta sunar. Merkezde English for Work programı ile haftada 20 ders Genel İngilizce ile beraber 4 ders İş İngilizcesi dersi verilmektedir. EC Toronto okulunda TOEFL ve IELTS Hazırlık programları ve 20 ders Genel İngilizce’ye ek olarak 4 ders şehir hakkında konulara yoğunlaşılan ve gezilerin yer aldığı  English in the City programı da sunulmaktadır. 

EC Toronto dil okulun içerisinde 30 yaş üstü öğrenciler için ayrı bir bölüm bulunur. Derslikler tamamen ayrı bir bölümdedir. Öğrenci yaş ortalaması 30-40 yaş arasıdır.

EC English’in Toronto okulunda sunulan Canadian University Pathway programı dil eğitimi sonunda Kanada’da lisans, master, postgraduate certificate, diploma gibi programlardan birine başvurmayı düşününen öğrenciler için hazırlanmış bir üniversite hazırlık programıdır. Programın en önemli kısmı dil eğitiminizi tamamladığınızda IELTS veya TOEFL gibi dil yeterlilik sınavlarına girmeniz gerekmeksizin kabul almış olduğunuz üniversite/kolejde direkt eğitiminize başlayabiliyor olmanızdır. EC English’deki akademik danışmanınız ile beraber isteklerinize ve not ortalamanıza bağlı olarak size en uygun okul ve program seçimini yaptıktan sonra tüm başvuru ve kabul süreciniz EC tarafından takip edilecektir.  

EC English dil okulu, kayıt olduğunuz andan itibaren İngilizce çalışmaya başlayabilmeniz için  MyEC Online hesabınızı aktive eder. Okulda sunulan ücretsiz konuşma derslerine kaydolup, telaffuz ve dinleme becerilerinizi ilerletebilirsiniz. EC tüm merkezlerinde olduğu gibi Toronto okulunda da öğrencilerine öğrenim garantisi vermektedir. Eğer derslere katılıyor, ödevlerinizi yapıyor fakat yeterli ilerlemeyi gösteremiyorsanız ücretsiz ek dersler ile hedeflenen düzeye ulaşmanız sağlanır. 

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

EC Toronto, öğrencilerine her ay yenilenen aktivite programıyla bu güzel şehri keşfetmeleri ve sosyalleşmeleri için pek çok aktivite ve gezi hazırlamaktadır. Royal Ontario Museum, Art Gallery of Ontario, Ontario Belediye Binası, Yeraltı Şehri (PATH), Union Station, Scotiabank Arena, Ripley Akvaryumu, CN Kulesi, Rogers Center keşfedebilmeyi bekleyen yerlerden birkaçıdır. Toronto International Film Festivaline katılabilir, Algonquin Park’da güzel bir gün geçirebilirsiniz.  EC Toronto örnek aylık aktivite listesine göz atmak için tıklayın.

Konaklama

Aile Yanı

Sıcak bir karşılamadan ev yemeklerine, bir evin tüm keyfine varın. Aile yanında kalmak size her gün rahat bir atmosferde dil pratiği yapma ve gerçek bir evin sıcaklığını ve konforunu yaşama fırsatı verir. Kalacağınız ülkenin adetlerini ve kültürünü öğrenmenin en iyi yollarından biridir. EC Toronto’da aileler okula toplu taşıma ile yaklaşık 45-60 dakika uzaklıktadır. Konaklamalar tek kişilik odada yarım pansiyon şeklindedir. 

Öğrenci Rezidansları

Diğer öğrencilerle birlikte yaşamak; dünyanın her yerinden arkadaş edinmek, fikir ve deneyimleri (hatta yemek tariflerini!) paylaşmak için harika bir yoldur. Rezidansların çoğu yemeksizdir, yani kendi yemeğinizi yapma veya yerel restoran ve kafelerde yeme seçimi size aittir. Özgürlüğünüzün tadını çıkarabilirsiniz.

Downtown Toronto Apartments
Bağımsız bir şekilde öğrenci evinde konaklamak isteyen öğrenciler için ideal bir seçimdir. EC Toronto’ya sadece 25 dakika uzaklıkta, şehrin kuzeyinde yer alır. Daireler oturma odası, yatak odası, banyo ve mutfaktan oluşur. 

Toronto Superior Hoem Yurdu
Toronto şehir merkezinde bulunan modern ve tam donanımlı yurt EC Toronto dil okuluna 25 dakika uzaklıktadır. Yurtta odalar tek kişilik ortak banyoludur. Tam donanımlı ortak mutfaklarda öğrenciler yemeklerini hazırlayabilmektedirler.  Yoga stüdyosu ve 24 saat güvenlik yurtta bulunan olanaklardan birkaçıdır. 

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI