Şükran Şeker

Şükran Şeker 2019 yazında 5 haftalık dil eğitimi için Eurocentres Cambridge okulunu seçti ve deneyim ve izlenimlerini bizimle paylaştı.

Bıkmadan usanmadan her sorunuza cevap verecek birini arıyorsanız doğru adres Alternatif Yurtdışı Eğitim'dir.

Cambridge de bulunan Eurocenter Language school da 5 haftalık IELTS sınavına hazırlık kursuna devam ettim. Gerek vize alımında gerekse okul seçiminde, bana Alternatif yurt dışı firmasından Serap hanımın çok yardımcı olduğunu söyleyebilirim. Bu sürecin her adımında yanımda oldu ve hiç sorun yaşamadan kursu tamamlamam için elinden geleni yaptı. Bıkmadan usanmadan her sorunuza cevap verecek birini arıyorsanız doğru adres Alternatif Yurtdışı Eğitim’dir.

2009 da Sydney de 6 ay akademik İngilizce kursuna devam ettim. O dönemde kursa kayıtlanmam konusu dışında yurt dışı eğitim firması bana hiçbir konuda yardımcı olmamıştı. Diğer firma ile kıyasladığımda, Alternatif yurt dışı firmasının çok ama çok başarılı olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Cambridge de yurtta kaldım. Yurt kalmanın birçok artısı olmasına rağmen yine de dil eğitimi sürecinde aile yanı konaklama kesinlikle daha yararlı olacaktır. En azında okul dışında dil pratiği yapmak ve o kültürü tanımak için aile yanı konaklama derim. Cambridge küçük bir şehir ve her yer yürüme mesafesi.

Eğer Cambridge gider iseniz Cambridge de bulunan Fitzwilliam Müzesini ve Botanik bahçesini kesinlikle birden fazla kez ziyaret etmenizi tavsiye ederim. Kolejleri de görmeden geçmeyin derim. Cambridge’de yaşam hem kolay hem de güvenlidir. İlk kez yurt dışına çıkacaklar için Cambridgi kesinlikle önerebilirim. Londra ya yakınlığını değerlendirip sık sık Londra gitmenizi ve özellikle müzeleri gezmenizi öneririm.

Londra, Avrupa da seyahat ettiğim şehirler ile kıyasladığımda en rahat seyahat edebildiğim şehir diyebilirim. Metro ve havalimanlarında, size yardımcı olmaya hazır pek çok görevli var. Ulaşımda en ufak bir sorunla karşılaşmayacaksınızdır. Roma ve Paris te İngilizce bilen birini bulmak konusunda çok sıkıntı yaşamıştım. İngiltere de böyle bir sorun yok.

İngiltere veya Avustralya her iki ülkede bulunmuş biri olarak hangisini seçerseniz seçin dil eğitiminde her iki ülkenin de çok başarılı olduğunu söyleyebilirim.

Üniversitede hazırlık eğitimi almış olmama rağmen, İngilizceyi ben, yurt dışı dil kursunda öğrendim.  Bu yüzden kesinlikle dil eğitimi için yurtdışı derim.

Bilgi İstek Formu

Menü
Diğer