S. Elif Karakilic

Elif Karakılıç eğitimindeki  ara dönem tatilini İngiltere’de OHC Londra okulunda dil eğitimi alarak değerlendirdi ve izlenimlerini bizimle paylaştı

Merhaba ben Elif,
Londra Oxford House College dil okulunda ki 4 haftalık eğitimimden yeni döndüm. Londra benim için her zaman hayallerimin şehri olmuştur. Eğer sizde şehir hayatını ve düzenli bir yaşamı seviyorsanız Londrayı da seveceğinizi düşünüyorum. Londra çoğunlukla serin havası olmasına rağmen insanı bunaltmayan bir şehir, aynı zamanda insanları da yardımsever ve sıcakkanlılar. Herhangi bir adres ya da bir soru sorduğunuzda sizi geri çevirmezler.
Okulun ilk günü seviye tespit sınavına girdikten sonra hemen sonucumu öğrenip sınıfıma gittim. Öğretmenim ve arkadaşlarımla tanıştıktan sonra derse katıldım. Derslerde yazma, okuma ve grammer ağrılıklı olduğu kadar konuşma üzerine de baya yönlendiriliyorduk.
Ulaşımınızı yeraltı ve yerüstü metroları, Londranın simgesi olan kırmızı 2 katlı otobüsler ile sağlayabilirsiniz. Londra metro hattının gözünüzü korkutması çok yüksek. Fakat göründüğü kadar karışık değil, bir hafta sonunda alışıyorsunuz. Ben 4 hafta kalacağım için gittiğim gün 142 pounda 1 aylık Oyster kart çıkardım. Metro sisteminin 6 bölgesi var. Bunlar zone şeklinde adlandırılıyor. Benim çıkarttığım kart Zone1 ve Zone2 arası sınırsızdı. Zaten Zone2 nin dışına çıkma gereği hiç duymadım.
Şehre geldiğim gün Superdrug adlı marketten 20 pound a sınırsız internet, araması ve sms i olan bir hat aldım. Sizde bu fiyata sınırsız internet alıp wifi arama derdinden kurtulabilirsiniz.
Londraya gidene kadar başvuru, vize ve hazırlık sürecinde sabırlı anlatımı, ilgisi ve her anımda yanımda olduğu için Barış Bey e çok teşekkür ederim. Hiç bir sorumu cevapsız bırakmayıp verdiği cevaplarla beni rahatlatarak bana çok yardımcı oldu. Alternatif Yurtdışı Eğitim ailesine de bu hayalimi gerçekleştirirken yanımda oldukları için çok teşekkür ediyorum.
Elif Karakılıç

Bilgi İstek Formu

Menü
Diğer