İrlanda’da Gezilecek Yerler

Avrupa’nın en eşsiz doğasına sahip ülkelerden biri olan İrlanda, yeşilin farklı tonlarıyla göz kamaştırmaktadır. İrlanda dil okulları ile buraya giden öğrenciler hem doğasıyla hem de mükemmel kültürüyle karşılaşacaklardır.

İrlanda dil okulları ile İrlanda’ya giden öğrenciler için İrlanda’da gezilecek yerler listesi hazırladık. Gönlünüzce hem tatil yapabilir hem de dil öğrenebilirsiniz.

İrlanda Dil Okulları %25 indirimli fiyatları ile sizleri Bekliyor. Alternatif ayrıcalığı ile İrlanda dil okullarından dil eğitimi alabilirsiniz.

İşte İrlanda’da Gezilecek Yerler

Lynch’s Kalesi

İrlanda tarihinin en çarpıcı yerlerinden biri olan Lynch’s Kalesi,  Abbeygate caddesi üzerinde bulunmaktadır. Dört katı bulunan kale içinde oyulmuş pencerelere ve süslemeler bulunmaktadır. Soylu ailelerin korunmak için yaptırdığı kale ilk başlangıcı 14. yüzyıl olsa da asıl 16. yüzyıl da inşa edilmiştir. Şehirdeki en eski tarihi noktalardan biridir.

Phoenix Parkı

Adı İrlanda dilinde ‘temiz su’ olan bu park Liffey Nehri’nin kenarına kurulmuştur. 707 hektarlık alana sahip Phoenix Parkı, Avrupa’nın en büyük parkları arasına girmektedir. Park içerisinden ağaç gölgesinde dinlenirken büyük ihtimalle yakınınızda birkaç geyikte olacak. Nadas Geyiklerine ev sahipliği yapan bu park,  huzurlu vakit geçirmek için oldukça idealdir.

Powerscourt House

İrlanda Dublin’in en turistik yerlerinden olan Powescourt House, şatonun eve çeverilmesiyle oluşur. Dönemin en önemli yapıtlarından biri olan bu ev, günümüzde hediyelik eşya, kafe, restoran ve giyim alışverişi yapabileceğiniz dükkanlarla dolu. Şato içerisinde gezebilir, alışveriş yapabilir ve yiyip içebilirsiniz. Şato kadar güzel olan bahçesinde de dinlenebilirsiniz.

Galway Şehir Müzesi

1800’lü yıllarda açılan bu tarihi müze,  Galway’in tarihinden kesitler sunmaktadır. Şehre ait bilgileri, belgeleri ve koleksiyonları bu müzede görebilirsiniz.Zemin katta Ortaçağ zamanlardan kalan eserleri büyüsüne kapabilirsiniz. Galway halkının yaptığı eserleri ve tarihi eşyaları Galway Şehir Müzesi’ne giderek görebilirsiniz.

 

St. Stephen’s Green

Dublin’de bulunan St. Stephen’s Green’in tasarımını özel mimar William Sheppard yapmıştır. 1880 yılından beri hizmet veren park, mimarisi, peyzajı ve bitki örtüsüyle göz kamaştırmaktadır. Her mevsim güzel olmasına rağmen özellikle sonbahar döneminde görülmesi gereken yerlerden olan parkta uzun ağaçlar arasında yürüyüş ve piknik yapabilirsiniz. İrlanda dil okulu için giden öğrenciler burada başka insanlarla tanışabilir ve kaynaşabilir.

 

Christ Church Cathedral

İrlanda’da Orta Çağ dönemine ait olan bu katedral Roma Kilisesine bağlıdır. 11. yüzyılda inşaa edilen bu yer günümüzde hala ihtişamını korumaktadır. Gotik ve Romanesk  mimari tarzına sahip olan bu katedral görülmeye değer yerlerden biridir.

 

Dublin Kalesi

 1992 yılına kadar İngilizlerin yönetim merkezi olan Dublin Kalesi, 13. yüzyılda Kral John tarafından inşa ettirilmiştir. Tarihi mimarisi ve dikkat çeken yapısıyla turistlerin en sık geldiği noktalardan birisidir. Kale içerisinde iki adet müze ve kütüphane bulunmaktadır. Kaleyi gezdikten sonra bahçesinde dinlenebilirsiniz. 

 

Dublinia

Orta Çağ hakkında bilgi almak ya da o dönemi görmek isterseniz hemen Dublinia’ya gidin. İrlanda’nın en turistik merkezi olan Dublinia’da Orta Çağ yapılarını ve izlerini görebilirsiniz. Eski döneme ait pazarlar, dükkanlar, evler hatta giyim tarzlarının hepsini Dublinia’da görebilirsiniz. Bunun yanında merkezde 700 yıl öncesine ait, diş çekimi malzemeleri bulunmaktadır. Orta Çağdan, Vikinglere uzanan bu şehir görmeye değer yerlerden biridir.

 

National Gallery of Ireland

Dublin’de bulunan  İrlanda Ulusal Galerisi, önemli sanatçıların koleksiyonlarına ev sahipliği yapmaktadır. İçerisinde farklı ülkelerden sanatçıların 14 bin eseri bulunmaktadır. Sanat severler için oldukça güzel bir galeri olan bu yer ziyaretçilerini beklemektedir.

Ha’penny Köprüsü

Şehrin tarihi simgelerinden olan Ha’penny Köprüsü, 1816 yılından beridir dimdik ayakta durmaktadır. Halk arasında Liffey Köprüsü olarak da anılan bu köprü manzarasıyla da insanları etkilemektedir.

 

İrlanda dil okullarından birini seçerek siz de burada hem dil öğrenir hem de yeni yerler keşfetmiş olursunuz. İrlanda dil okulları interaktif ve araştırmaya yönelik eğitim vermektedir.

 

İrlanda dil okullarından eğitim almayı seçerseniz , çalışma iznine sahip olabilirsiniz. İrlanda dil okulları fiyatları diğer ülke diğer ülke dil okullarına göre daha uygun fiyattadır. İrlanda’da dil eğitimi alarak farklı kültürler tanıyabilirsiniz. İrlanda dil okulu ile İrlanda’ya giden öğrenciler burada anadili İngilizce olan eğitmenlerden dil eğitimi alırlar.

Ayrıca İrlanda, İngiltere’ye ve Avrupa’nın birçok noktasına yakındır. Haftasonları Avrupa’ya gidebilir ve İngiltere’ye geçebilirsiniz. İrlanda dil okulları fiyatları ve promosyonları görmek için buraya tıklayınız.

Alternatif Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık ile avantajlı fırsatlar elde edebilir ve kaliteli eğitim alabilirsiniz. Alternatif Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı kalitesi ile dünyanın her yerinden eğitim alabilirsiniz. Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak ISO 9001 hizmet kalite belgesine sahip bir şirket olarak önceliğimiz öğrencilerin, gittiği ülkelerden ferah ve doğru eğitim almasını sağlamaktır.

İrlanda dil okulları ve İrlanda dil okulları fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0212 292 43 26 nolu numarayı arayabilirsiniz. Ayrıca indirim ve fırsatları öğrenmek için bizi instagramdan takip edebilirsiniz.

Share Your Thoughts

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgi İstek Formu

Menü
Diğer