İrlanda Akademik Yıl Dil Eğitimi ve Çalışma İzinleri

İrlanda dil okullarında 25 haftalık bir eğitimi takiben 2 ay full time çalışma izni ve eğitim sırasında haftada 20 saat çalışma imkanı mevcuttur.

İrlandada uzun süreli dil eğitimi ve çalışma izinleri

İrlanda son yıllarda hem kaliteli eğitim sunan dil okulları hem sıcakkanlı ve farklı kültürlere saygılı nüfusu, hem de uzun dönemli eğitimlerde yabancı öğrencilere sunduğu çalışma imkanları ile popüler olmuştur.

1 akademik yıl (8 ay) süresince eğitim alan öğrencilerin hem eğitimleri sırasında parttime çalışma hem de 25 haftalık dil kurslarından arta kalan yaklaşık 2 aylık tatil periyotunda tam zamanlı çalışma izinleri olmaktadır. Haftada minimum 15 saatlik eğitim alacağınız ve MEI tarafından onaylı bir okuldan gelen kabul belgeniz size bu imkanı sunacaktır.

Öğrenciler genellikle kafe-resroran-pub-market-otel gibi hizmet sektöründe iş bulabilmektedir. Okulda öğrenmiş olduğunuz İngilizceyi günlük hayatta pratik etme, yeni İrlandalı arkadaşlar edinme ve konaklama ve yaşam giderlerinize katkıda bulunma anlamında çok avantajlı olan bu programlar için uzun dönem İrlanda vize başvurusu yapılmaktadır.

Akademik yıl İngilizce programına katılan öğrenciler programları sonunda IELTS-TOEFL-Cambridge gibi resmi bir sınava girmek zorundadır. Bu sınava katılımlarıyla ilgili sınav ücretleri okullar tarafından faturalarına eklenmektedir.

Bilgi İstek Formu

Menü
Diğer