İngiltere’de Yüksek Lisans

Kaliteli eğitim ve dünyanın en iyi üniversiteleri deyince aklımıza ilk gelen ülke İngiltere’dir.. Birçok öğrenci İngiltere’de üniversite ve yüksek lisans eğitimi almak için çabalamaktır. İngiltere yüksek lisans programları kariyer açısından büyük öneme sahiptir. lisans eğitimi aldıktan sonra master programlarına başvurabilirsiniz. İngiltere’de yüksek lisans eğitimini tamamlayan öğrenciler kariyer ve iş açısından bir adım daha öndedir. Ayrıca 2021 yılından itibaren İngiltere’de üniversite ve yüksek lisans bitiren öğrencilere 2 yıla kadar çalışma izni verilmektedir. Kariyer hedeflerinize öncelikle İngiltere yüksek lisans eğitimi alarak başlayabilirsiniz.

İngiltere’de Yüksek Lisans Şartları Nelerdir?

İngiltere’de yüksek lisans şartları, ilk olarak bir lisans programından mezun olmaktır. Lisans programlarından yüksek not ortalamasından mezun olan öğrencilerin birçok üniversitede yüksek lisans / master kabulü oldukça yüksektir. Ancak not ortalaması düşük öğrencileri kabul eden üniversitelerde bulunmaktadır. Bununla beraber İngilizce dil yeterliliğiniz olması beklenir. IELTS sınavından en az 6.0 veya 6.5 almanız gerekir. Eğer İngilizce dil yeterliliği yoksa, öncesinde İngilizce dil kursuna gidebilir ya da üniversitelerin pre- master / pre -sessional programlarına katılabilirsiniz. Yurtdışı dil eğitimi ve pre-master/ pre-sessional programları hakkında detaylı bilgileri danışmanlarımızdan ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz. Dünyaca ünlü üniversitede tam donanımlı ve kaliteli yüksek lisans eğitimi alarak geleceğinizi değiştirebilirsiniz. Ayrıca motivasyon mektubu ( personal statement) üniversiteye kabul için çok büyük öneme sahiptir. Bunun dışında referans ve iş deneyimleri de oldukça önemlidir.

İngiltere’de Yüksek Lisans Ne Kadar Sürede Tamamlanıyor?

İngiltere yüksek lisans programları ortalama 1 yıl sürmektedir. 9 ay eğitim aldıktan sonra 3 ay da tez yazma süreci vardır. Ortalama 35 – 40 sayfalık tez yazımını kabul ederler. İngiltere’de Lisans veya yüksek lisans yapan öğrencilere 20 saatlik part time (yarı çalışma zamanlı)  çalışma izni verilir. İster mesleğiniz alanında çalışabilir istersenizde geçici işlerde çalışabilirsiniz. bunun dışından lisans ve yüksek lisans programlarını tamamlayan öğrencilere 2 yıla kadar çalışma izni verilebilir.

İngiltere Yüksek Lisans Fiyatları

İngiltere yüksek lisans fiyatları, Türkiye’de bulunan vakıf üniversitelerine ödediğiniz ücret kadardır. Kabul gördüğünüz üniversitenin dünya sıralaması, gideceğiniz şehir ve okuyacağınız bölüme göre fiyatlarda değişiklik olabilir. Detaylı bilgiyi danışmanlarımıza sorarak alabilirsiniz.

İngiltere’de Yüksek Lisans Eğitimi Nasıl?

İngiltere’de yüksek lisans 2 tip şeklinde programlar mevcuttur. 50 bine yakın bölümden istediğiniz yüksek lisans / master programını seçebilirsiniz.

1- Taught Master Programları, genel olarak grup çalışmaları, seminerler ve derslerden oluşur. Genellikle 1 yıl sürer ancak bazı bölümlerde iki yılda olabilir. Yüksek lisans öğrencilerinden, grup seminerleri yapmaları ve sunmaları beklenir. Birçok değerlendirme ölçütü vardır bunlar, ara sınavlara girme, ödev hazırlama ve sunum yapmalarıdır. Tez konuları çoğunlukla genişletilmiş ödevler veya projelerden olur. Akademik kariyer düşünen öğrenciler tez hazırlarken doktora yapmayı düşündüğü araştırma yöntemlerinden ilerleyebilir. Taught Master programın 4 farklı şekli vardır. Bunlar:  Master of Arts (MA) – Master of Science (MAc) – Master of Business (MAB)- Master of Engineering (MAng)..

2- Research Master Programları, bir akademik yöntem üzerinde derinlemesine araştırma ve çalışma yapılmasıdır. Doktora programına benzer diğer yüksek lisans programına göre daha yoğundur ve 2 yıl sürer. Daha çok akademik ve doktora kariyeri yapacak kişiler bu programlara ağırlık verir. Eğitim sonunda mutlaka araştırma tezi hazırlanılır.

İngiltere Yüksek Lisans Vizesi Nasıl Alabilirim?

İngiltere yüksek lisans vizesi başvurusunu zamanında yapmak önemlidir. Öncelikle sizin veya ebeveynizin banka hesabında en 9 aylık eğitim ve yaşam masraflarını karşılayabilecek parayı bulundurmanız ve göstermeniz gerekir. Bu masraf ücreti banka hesabında en az 28 gün boyunca kalmış olmalı. Detaylı bilgi ve vize süreci için danışmanlarımıza ücretsiz olarak danışabilirsiniz.

İngiltere Yüksek Lisans Burs

İngiltere yüksek lisans burs olanakları üniversitelere göre değişkenlik gösterir. Bazı üniversiteler başarılı öğrencilere özel burs desteği sağlamaktadır. Bunun dışında great bursu ile belirli yüksek lisans / master programlarında okuyanlara verilebilir. Ayrıca başarılı ve akademik kariyer düşünen öğrencilere Birleşik Krallık / İngiltere  Chevening bursu vermektedir. İngiltere yüksek lisans burs koşulları ve içeriği hakkında daha fazla bilgiyi danışmanlarımıza sorarak alabilirsiniz.

İngiltere Yüksek Lisans Programlarına Alternatif Ayrıcalığı İle Katılın

İngiltere yüksek lisans programları, fiyatları , vize işlemleri gibi tüm sorularınızı danışmanlarımıza ücretsiz olarak sorabilirsiniz. Alternatif farkı ile cazip fiyatlar ve fırsatlar için canlı sohbeti tıklayarak bilgi edinebilirsiniz. Hayallerinizdeki  kariyer fırsatını Alternatif ile yakalayın. İngiltere yüksek lisans programları için bizi mutlaka arayın.

 

Share Your Thoughts

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgi İstek Formu

Menü
Diğer