İngiltere’de Yüksek Lisans Eğitimi ve Programları 

Dünyanın en köklü üniversitelerin bulunduğu İngiltere’de uygun ücrete yüksek lisans eğitimi alabilirsiniz. Araştırmaya yönelik ve interaktif eğitim veren üniversitelerde edindiğiniz bilgiler kariyer açısından sizin, yukarılara doğru çıkmanıza yardımcı olur.

İngiltere’de yüksek lisans eğitimi alarak kaliteli eğitim ile beraber prestijli diplomaya sahip olabilirsiniz. İngiltere’de yüksek lisans programları, Türkiye’den aldığınız lisans diplomasını daha kaliteli hale getirecektir.

İngiltere’de İki Yıl Çalışma İzni

İngiltere’de yüksek lisans programlarından birini tercih edip bitirdikten sonra iki yıl İngiltere’de  çalışma iznine sahip olabilirsiniz. İki yıl çalışma izniyle Birleşik Krallık içerisinde, kendi alanınızda çalışarak tecrübe edebilirsiniz. İngiltere‘de verilen çalışma izni nedeniyle öğrencilerin çoğu buraki okulları tercih etmektedir. 

İngiltere Yüksek Lisans 1 Yıl

İngiltere’de yüksek lisans süresi 1 yıldır. Ancak yarı zamanlı eğitim almak isterseniz bu süre 2 yıla kadar çıkmaktadır. Bu durum hem zamandan hem de maliyetten tasarruf etmenizi sağlıyor. Dünyanın her yerinden milyonlarca öğrenci İngiltere’de yüksek lisans programlarını tercih etmektedir. Yüksek lisans eğitimi 9 ay uygulama 3 ay tez yazma olarak geçer. Yazacağınız tez içeriğinin 10 ile 20 kelime arasında olması beklenir.  Derslerin bittiği yaz döneminden ya da sonraki döneminde tezinizin teslim etmeniz beklenir. Yüksek lisans puanınız, yapılan sınav ve tezinizin değerlendirilmesinden sonra ortaya çıkmaktadır.

İngiltere’de Yüksek Lisans Ders İçeriği Nasıl Olur?

İngiltere yüksek lisans programları, kaliteli ve interaktif eğitim vermek adına mümkün olduğunca az öğrenciyle yapılır. Profesör ve danışmanlar öğrencileriyle birebir ilgilenmek isterler. Öğrencilerin derslere aktif katılması beklenir. Grup çalışmaları, araştırmalar, proje ve sunum oldukça önemlidir. Eğitim verilirken bu durumlar göz önünde bulundurulur.

İngiltere’de Yüksek Lisans Programları

İngiltere’de yüksek lisans, dörde ayrılır, bunlar:  MSC ( Master of Science), LLM ( Master of Laws), MMUS ( Master of music ) ve MA ( Master of Arts) ‘dır Öğrenciler bunun haricinde Research Master Programına katılabilirler. Bu programa katılan öğrencilerde derse aktif katılım istenmez. Akademik kariyer yapmak isteyen öğrenciler bu programa kayıt olabilirler. İngiltere’de yüksek lisans için lisans diplomasının yüksek olması beklenir. Bunun dışında yüksek lisans programı ile ilgili varsa önceki tecrübelerinizi ve sertifikalarınızı göndermeniz kabul oranını arttıracaktır.

İngiltere’de master yapmadan önce programınızı ve üniversiteyi iyice araştırmanız önerilir. İngiltere’de yüksek lisans ücretleri, okula ve programa göre değişmektedir. Ancak Türkiye’de özel üniversitelerden aldığını yüksek lisans programına kıyasla daha uygun ücrete gelecektir. İngiltere’de yüksek lisans yaparken çalışmak, Birleşik Krallık hükümeti master programında eğitim alan öğrencilerin çalışmasına karışmamaktadır.

İngiltere’de Yüksek Lisans Yapmanın Avantajları

  • Az kişinin bulunduğu sınıflarda, aktif katılımlı interaktif eğitim alırsınız.
  • Kariyeriniz için büyük önem taşır, İngiltere’den aldığınız yüksek lisans diploması işverenler için oldukça prestijlidir.
  • Uluslararası bilgi ağına sahip olursunuz, bakış açınız değişir
  • Farklı ülkelerden gelen kişilerle çalışma imkanı sağlayabilirsiniz. Akademik kariyer yapmak isteyenler için oldukça avantajlıdır.
  • Kariyer belirleme ve hedeflemede beklentinizi yükseltebilirsiniz
  • Master programları için herhangi bir iş deneyimi istenmez

Alternatif Yurtdışı Eğitim ayrıcalığı ile İngiltere’de yüksek lisans yapabilirsiniz. İngiltere’de yüksek lisans programları ve fiyatlarını incelemek için tıklayınız.

Detaylı bilgi için 0212 292 4326 nolu numarayı arayabilir veya bilgi formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

Share Your Thoughts

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgi İstek Formu

Menü
Diğer