İngiltere’de Sertifika

Hemen ücretsiz teklif isteyin

 1. Anasayfa
 2. »
 3. İngiltere’de Sertifika

İngiltere’de Sertifika

İngiltere sertifika programları ve fiyatları hakkında detaylı bilgi alın.

İngiltere mesleki eğitim programları konusunda en deneyimli ülkedir. 4 haftadan 24 haftaya kadar surelerde işletme-pazarlama-politika- IT- Moda gibi alanlarda sertifika programlarını İngiltere’de alabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz program türleri ile ilgili Türkiye’nin en deneyimli ve bilgili danışmanlarından CV’niz ve bütçenize en uygun İngiltere sertifika programı fiyat tekliflerini almak için bilgi formumuzu doldurun, size hemen dönüş yapalım.

İngiltere'de sertifika programları

Yurtdışında kısa veya uzun süreli Sertifika veya Diploma programı düşünenler için İngiltere ilk tercih edilecek ülkelerin başında gelir. İngiliz eğitim kurumlarının dil eğitiminde sahip oldukları uzun yıllara dayanan deneyimleri bu sahada da kendini göstermektedir.

İngiltere’de sertifika ve diploma programları daha çok Business College olarak adlandırılan özel okullar bünyesinde sunulur.Genellikle işletme, pazarlama, ticaret, turizm alanlarında programlar yaygın olsa da IT, güzel sanatlar, moda gibi farklı alanlarda da çeşitli programlar sunan okullar da mevcuttur. Ayrıca bazı programlar öğrencileri işletme ve pazarlama alanındaki uluslararası sınavlara hazırlamaktadır.

İngiltere sertifika programları 3-6 ay arası sürer

6 ay uzerindeki programlarda farkli bir vize turu olan TIER 4 vizeye basvurmak gerekmektedir. Ingiltere'de master programlari 1 sene surdugunden daha uzun sureli ve detayli programlar icin Ingiltere'de master programlarini degerlendirmek anlamli olabilir.

Sertifika programlarını değerlendirirken mutlaka ders içeriklerini incelemek ve program adına bakarak okul seçmemek gerekir. Pek çok program için Ingilizce seviyesinin 5.5 IELTS düzeyinde olması yeterli olacaktır.

İngiltere öğrenci vizesi nasıl alınır?

İngiltere vize başvuruları https://www.gov.uk/ adresinden online olarak yapılır. Online olarak tamamlanan vize başvuru formunun son aşamasında vize randevu sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada size en yakın teleperformance adresinden randevu almanız istenir ve vize ücretini belirtildiği şekilde kredi kartı ile ödemeniz gerekir. (Bu işlem Alternatif Yurtdışı Eğitim danışmanlığı tarafından öğrencileri için ücretsiz olarak yapılmaktadır)

İngiltere vize başvurusu sahiplerinin Teleperformance vize başvuru firmasına şahsen gidip belgelerini teslim etmeleri ve parmak izi ve biyometrik kayıtlarını vermeleri gerekmektedir. Türkiye’de İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep ve Bursa’da Teleperformance başvuru ofisleri mevcuttur. Ayrıca Antalya ve Adana’da haftanın belirli günleri ekstra servis ücreti alarak çalışan (59 GBP) teleperformance ofisleri de bulunur. Teleperformance ofisleri ve görevlileri sizin başvuru belgelerinizi ve biyometrik bilgilerinizi alıp İngiltere konsolosluğunda vize departmanına iletmekle yükümlüdür. Vize değerlendirmenizi yapıp size sonucunuzla ilgili bilgi vermezler.

İngiltere’de 6 aya kadar surelerle dil eğitimi alabilmek için standard visitor visa başvurusu yapılır. 6 aydan daha uzun sureli dil egitimi alacaklar icin short term student visa başvurusu yapılır. Bu vize 11 aylıktır. İngiltere dil okulu vizelerinde öğrencilerin çalışma izni bulunmamaktadır. 16 Nisan 2015 tarihinden itibaren UKBA (İngiltere Gümrük Müsteşarlığı) 6 ayın üzerinde İngiltere’de eğitim alacak tüm öğrencilerden ekstra  sağlık katkı payı almaya başlamıştır. Vize ücretleri vize reddi durumunda iade edilmezken bu katkı payı herhangi bir vize reddi durumunda iade edilmektedir.

İngiltere vize ücreti

6 aya kadar eğitimler için olan vize ücreti: 140 USD

11 aya kadar olan vize ücreti: 274 USD + 470 GBP sağlık katkı payı

İngiltere öğrenci vizesi kaç günde sonuçlanır?

İngiltere ziyaretçi öğrenci vizesi başvuruları normalde 15 iş gününde sonuçlanmaktadır. Yoğun dönemlerde bu süreç uzarken daha az yoğun aylarda 5 iş gününe kadar düşebilir.

Dil eğitimi öğrenci vizesi için hazırlanması gereken belgeler:

 • Online olarak doldurulacak vize başvuru formu
 • En az 1 yıl geçerli pasaport
 • Varsa eski pasaportlarınız
 • Vize Başvuru Ücreti (vize başvuru formu doldururken online olarak kredi kartı ile ödenir)
 • Eğitim alacağınız kuruluştan kabul mektubu ( acceptance letter) ; kabul mektubunuzda programın haftalık ders saati, başlangıç ve bitiş tarihleri, konaklama bilgileri, okul + konaklama ücreti ile ilgili bilgiler yer almalıdır. Bu konuda Alternatif Yurtdışı Eğitim’e danışınız.
 • En son okuduğunuz okula ait mezuniyet belgesi / diplomanız ( hala öğrenci olanlar için yeni tarihli öğrenci belgesi + transkript)
 • Varsa devam ettiğiniz özel İngilizce kursları, almış olduğunuz İngilizce hazırlık eğitimi bilgileri
 • Varsa evlenme cüzdanı
 • Askerlik terhis / tecil belgesi
 • Yurtdışındaki eğitim ve yaşam giderlerinizi karşılayabileceğinizi gösteren belgeler
 • Varsa gayrimenkullere ait tapular, araba ruhsatı ve kira gelirini gösteren belgeler.(Tapular fotokopi olarak yeterli olacaktır.)
 • Çalışanlar için; eğitim süreleri boyunca iş yerlerinden izinli olacaklarını belirten yazı ile beraber maaş bordroları.
 • Pasaportunuzun ve varsa eski vizelerinizin fotokopileri

18 yaşın altında olan ve yaz okulu/ dil okulu veya 6 aydan kısa sureli diğer programlara katılacak öğrencilerin ek belge olarak mutlaka anne ve babadan noter onayında alınmış ve çocuğun yurtdışı seyahatine izin veren muvafakatname alması veya konsoloslukta bulunarak muvafakat belgesi doldurup imzalaması gerekir.

İngiltere ziyaretçi öğrenci vizesinin reddi

İngiltere vize başvuruları hem sunduğunuz dokümanlar hem de başvuru formunda vermiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda İngiliz vize görevlileri tarafından değerlendirilir. Maddi olarak yeterli imkâna sahip olmayan veya eğitim sonunda İngiltere’yi terk etmeyeceği düşünülen başvuru sahiplerinin vizeleri reddedilebilir. İngiltere vize görevlileri her vize reddinde açıklayıcı ve detaylı bir vize red mektubu hazırlayarak red nedenlerini belirtmektedir. Bir yanlış anlaşılma veya durumunuzda değişiklik olduğunu düşünüyorsanız yeni bir başvuru yapıp bu nedenleri detaylıca açıklamanızı tavsiye ederiz.

DEVAMINI OKU KISALT

İNGİLTERE'DE SERTİFİKA PROGRAMLARI

Bayswater College

London School

European School of Economy

Öğrencilerimiz Ne Düşünüyor ?

Alternatif’i deneyimleyen öğrencilerimizin yurtdışı tecrübeleri

ogrenciii-1
Nazlı Hilal Karaoğlan
Avusturalya Dil Okulu İzlenimleri
alternatifecsss
Gökberk Bulut
Apollo Dublin Dil Okulu İzlenimleri
safgasdgasd-1
Eda Uzun
Kanada İzlenimleri
Rectangle-54
Talha Demir
British Study Centres Oxford Dil Okulu İzlenimleri

Öğrencilerimiz Ne Düşünüyor ?

Alternatif’i deneyimleyen öğrencilerimizin yurtdışı tecrübeleri

ogrenciii-1
Nazlı Hilal Karaoğlan
Avusturalya Dil Okulu İzlenimleri
alternatifecsss
Gökberk Bulut
Apollo Dublin Dil Okulu İzlenimleri
safgasdgasd-1
Eda Uzun
Kanada İzlenimleri
Rectangle-54
Talha Demir
British Study Centres Oxford Dil Okulu İzlenimleri