• İngiltere’de Merak Edilen Meslek Maaşları

  İngiltere’de yaşamak, buranın ekonomik gücünden yararlanmak ve meslek dallarına göre hangi mesleğin ne kadar maaş aldığını bilmekten geçer. Yani bir gün pılınızı pırtınızı toplayıp başka bir yerde yaşamaya karar verirseniz ve bu yer de İngiltere ise bu yazımızda size vereceğimiz bilgiler, en azından İngiltere’de nasıl bir yaşamın sizi beklediğini öğrenmeniz açısından faydalı olacaktır. İngiltere’de merak edilen meslek maaşları hakkında yaptığımız araştırmanın sonucunu fiyat aralıklarıyla sizlere sunarak bilgi edinmenize yardımcı olacağız. Faydalı olması ümidiyle…

  Doktor Cerrah Maaşı – £21,500

  İngiltere’de doktorluk yapmak bence en güzel mesleklerden biridir. Aslında tüm meslek gruplarına karşı insanların saygılı olduğu bu ülkede, doktor ve cerrahların yeri bir başkadır. İngiltere’de doktor cerrah maaşları ortalama olarak £21,500 civarındadır. Tabi alanına ve uzmanlığına göre bu rakam değişebilir.

  Öğretmen Maaşı – £17,500

  Öğretmenler, dünyanın her yerinde en saygın meslek grubu içerisinde yer alan kişilerdir. Gelecek nesillerin daha iyi yerlerde olabilmeleri ve toplum adına faydalı işler yapmaları için öğretmenlerin alanlarında sundukları başarı son derece önemlidir. İngiltere’de öğretmen maaşı ortalama olarak £17,500 dolaylarındadır.

  Psikolog Maaşı – £12,500

  Psikologlar, hem alanları ile hem de aldıkları maaş ile dikkat çeken meslek sahipleridir. Dünyanın çoğu yerinde iyi bir maaş alan Psikologlar, İngiltere’de ortalama £12,500 maaş almaktadır. Ülkemiz ile kıyaslandığında aşağı yukarı aynı maaşa çalıştıklarını söylemek gerek. Tabi rakamlar çalışma dönemine bağlı olarak değişebilmektedir.

  Avukat Maaşı – £21,500

  Hukuk alanlarında mesleki hayatlarını sürdürenler, diğer mesleklere göre daha yüksek maaş alırlar. Bu durum, neredeyse tüm dünyada aynıdır. İngiltere’de avukat maaşı ortalama olarak £21,500 civarındadır.

  Aşçı Maaşı – £18,579

  Biraz daha serbest meslek dalı olarak bilinen ancak uzmanlık gerektiren aşçılık, uzun zamanların deneyim ve tecrübesini gerektiren bir meslek dalıdır. Dünyanın özellikle çok turist çeken yerlerinde aşçı maaşları bir hayli yüksektir. İngiltere gibi dikkatleri üzerine çeken ülkede ise aşçı maaşları ortalama olarak £18,579 dolaylarındadır. Tabi bu şehre ve şehrin turistik bakımından değerine göre de değişebilmektedir.

  Hemşire Maaşı – £8,787

  Acil durumlarda hastaların ilk koştukları kişiler hemşirelerdir. Hastanelerde de önemli yere sahip olan bu meslek dalı, maaş konusunda gayet iyi maaşlara tabiidirler. İngiltere’de yaşayan ve hemşirelik yapan bir kişinin ortalama maaşı £8,787 civarlarında seyretmektedir.

  Mühendis Maaşı –  £15,500

  En iyi meslek dallarından biri olan mühendislik, her ülkede el üstünde tutulan bir meslek dalıdır. İnşaat, bilgisayar, makine mühendisi gibi önemli alanlarda ihtisas yapmış kişilerin maaşları da yüksek olur. İngiltere’de mühendis maaşı ise ortalama olarak £15,500 civarındadır.

  Pilot Maaşı – £25,500

  Seyahatte önemli bir yere sahip olan ve zamanlarının çoğunu havada geçiren pilotlar, en yüksek maaşı hak eden meslek grupları arasında yer almaktadır. Dünyanın her yerinde bu meslek dalında olanların aldıkları maaşlar gayet makul seviyededir. İngiltere’de pilot maaşı, ortalama olarak £25,500 civarındadır.

  Üst Düzey Polis Maaşı –  £15,500

  Polisler, İngiltere’de en saygın meslek grupları arasında yer alırlar. İnsanlar, polislere karşı son derece saygılıdırlar ve bu da polislerin silah kullanmalarına gerek bıraktırmıyor. Burada polislik yapan bir kişi ortalama olarak £15,500 civarında maaş alır.

  İngiltere’nin köklü geçmişi, kültürüne bağlılığı ve sahip olduğu değerleri, dünyanın her yerinde en çok konuşulan konularındandır. Tabi burada yaşamak ve iyi bir maaş almak için de güzel bir meslek grubunda yer almak gerekiyor. İngiltere’de merak edilen meslek maaşları yukarıda verdiğimiz gibidir. Ancak güncellenen maaşların biraz daha değişik olabileceğini de söyleyelim.

  Tarih: Nis 03, 2019

  Yorum Yazınız

  Hey, bu yorumu yapman artık çok kolay. Bu Harika sadece gerekli alanları doldurup gönder hepsi bu kadar. Sadece yayınladıktan sonra bi göz atıcaz o kadar.

  Doldurulması zorunlu alan*

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.