Family Programs (Anne/Baba-Çocuk programları)

Günümüzde dil öğrenme yaşı geçmişten çok farklı bir noktada. Pek çok çocuk henüz ilkokul hatta ana okulu döneminde İngilizce eğitimi almaya başlıyor. Ağaç yaş iken eğilir atasözünü doğrular şekilde de ne kadar küçük yaşta dil öğrenmeye başlanırsa o kadar kolay ve kalıcı öğrenildiğini gözlemliyoruz.

Dünya genelindeki trendler yaz okullarına da son senelerde farklı bir yaklaşım getirdi. Yurtdisindaki  yaz okullarının pek çoğunda anne-babadan biriyle birlikte eğitime gelmiş olan minikler görmek artık çok mümkün. Bu programlara family programs diyoruz ve birkaç farklı şekilde sunulduklarını görüyoruz:

  1. Çocuğun anne veya baba ile birlikte katılabileceği yurt veya homestay konaklama içeren yaz okulları
    Bu yaz okullarında ebeveyn ve çocuklar aynı saatlerde kendi yaş gruplarıyla derse girerler. Ders dışındaki aktivitelerini bazı okullarda yine ayrı ayri; çoğu okulda ise birlikte   tamamlarlar. Gezilere birlikte katılırlar. 4-12 yaş için uygun olabilecek bu programlarda çocuk ve ebeveyn ya okul yurdunda birlikte kalır yada aile yanı konaklamada onları birlikte kabul edecek bir homestaye yerleştirilirler.
  2. Anne-babanın ders almayıp sadece çocuğun katıldığı ve konaklamanın anne-baba ile dışarıda sağlandığı günü birlik programlar
    Bu grupta ebeveyn hiç eğitim almaz veya bazı okullarda sadece gezi programlarına katılır. Okullardan konaklama istenebileceği  gibi aileler kendileri airbnb üzerinden kısa süreli ev kiralayabilir veya otel konaklama ayarlayabilirler. Çocuklar yaşıtlarıyla birlikte ders ve aktivitelerle günü tamamladıktan sonra ebeveynleri tarafından okuldan alınır.

Bilgi İstek Formu

Menü
Diğer