İngiltere Dil Okullarında Eğitim Almanın Faydaları

Her yıl binlerce Türk öğrenci, İngiltere dil okullarına kayıt yaptırarak dil eğitimi almaya İngiltere’ye gitmektedir. İngiltere dil okulları, kaliteli ve köklü eğitimi, interaktif dersler ve pratik yapma imkanıyla ön plana çıkar. İngilizce dil eğitimi kariyeriniz için önemli yapı taşlarındandır. Bunun sebebi İngilizcenin küresel dil haline gelmesidir. İngilizce dil eğitimi alarak hem kariyer hem sosyal hayatta daha ön planda olabilirsiniz. İngiltere dil okulu seçimi yapmadan önce iyice araştırmak gerekir. Dil okulların eğitim sistemini, avantajlarını, sosyo- kültürel faaliyetleri öğrenerek, ona göre tercih yapmalısınız.

İşte İngiltere Dil Okullarında Eğitim Almanın Faydaları;

1- Anadili İngilizce Olan Ülkede Dil Eğitimi Alırsınız.

Türkiye’de İngilizce öğrenmek istediğinizde anadili İngilizce olan eğitmen bulmak zordur. Bunun dışında pratik yapma imkanınız kısıtlıdır. Ancak İngiltere dil okullarında, anadili İngilizce olan eğitmenlerden öğrenirsiniz. Bunun yanında İngilizce dil eğitimi alırken rahat bir şekilde pratik yaparsınız.

2- Coğrafi Olarak Türkiye’ye Oldukça Yakındır

İngiltere’de dil eğitimi almanın bir diğer avantajı ise Türkiye’ye yakın bir konumda olmasıdır. Türkiye’nin her yerinden 3 saatlik uçuş ile Londra’ya ulaşabilirsiniz. Bununla beraber zaman farkı oldukça azdır. Ailenizle rahat bir şekilde iletişimde olabilir. Arkadaşlarınızla konuşabilir, işlerinizi halledebilirsiniz.

3- Her Yaşa Ve Her Seviyeye Uygun İngilizce Dil Eğitimi

İngiltere dil okullarında her yaşa ve her seviyeye uygun İngilizce dil eğitimi alabilirsiniz. Alanında uzman kadroların olduğu dil okullarında rahatlıkla İngilizce öğrenebilirsiniz. Ayrıca dil okullarında yapılan etkinliklerle sosyalleşebilir ve pratik yapabilirsiniz.

4-İngiltere’nin Her Yerinde Dil Okullarına gidebilirsiniz.

 İngiltere dil okulları, sadece Londra’da değil, ülkenin her yerinde bulunur.  Brighton, Oxford, Cambridge, Edinburgh gibi şehirlerde de İngiltere dil okulları vardır. İstediğiniz her şehirde İngilizce dil eğitimi alabilirsiniz. Her bölgede yabancı öğrenciler dışında yerel halkla da iletişim kurabilirsiniz.

5- Çeşitli  İngilizce Dil Programlarından Faydalanabilirsiniz

İngiltere dil okulları,  Genel İngilizce, İş İngilizcesi, Medya İngilizcesi, Hukuk İngilizcesi, Yoğun İngilizce eğitimleri yanı sıra, IELT, TOEFl, TOEIC gibi sınavlara hazırlık programları bulunur. Bununla beraber Akademik İngilizce öğrenebilir ya da birebir İngilizce dil eğitimi alabilirsiniz.

6- Konaklama Seçeneklerinin Fazla Olması

İngiltere’de dil eğitimi, alırken birçok farklı konaklama seçeneğiyle karşı karşıya kalırsınız. İster öğrenci yurtlarına gidebilir, isterseniz de apart evler tutabilirsiniz. Bununla beraber aile yanında konaklayabilir ya da öğrenci evine çıkabilirsiniz. Ancak İngilizce dil pratiği yapmak için, öğrenci yurtları veya aile yanında konaklama oldukça avantajlıdır.

 

7- İngiltere Dil Okulları Sürekli Denetim Altındadır

İngiltere, akademik olarak köklü ve kaliteli üniversitelere sahiptir. Üniversite eğitimi olarak dünyanın en iyi 100 üniversitenin çoğu İngiltere’de bulunur. Ezberci zihniyete karşı olan eğitim sistemiyle interaktif ders verilir. Öğrenciler araştırma yaparak, çalışarak ve pratik yaparak öğrenirler. Bunun dışında İngiltere dil okulları, British Council tarafından sürekli denetlenmektedir. Bu merkezden akreditasyon almaları gerekir. Bu nedenle dil okulları, büyük rekabet içerisinde kendilerini yenilemekte ve geliştirmektedir.

Bununla beraber İngiltere’de dil eğitimi almanın diğer avantajları,

  • İngiltere tarih açısında dünyanın en köklü ülkelerindendir. Binlerce yıllık tarihiyle geçmişten günümüze kadar varlığını sürdürür. Bu nedenle şehirleri gezerken tarihi yolculuğa da çıkarsınız. Ayrıca binlerce müzeyi gezerek tarihe tanıklık edebilirsiniz.
  • İngiltere’de Londra dünyadaki moda şehirleri arasındadır. Dünyada önde gelen moda tasarımcıların merkezi burada bulunur. Modayı yakından takip eden kişiler için büyük bir avantajdır. Londra sokaklarında alışverişin tadını çıkarabilirsiniz.
  • Sosyal ve kültürel etkinlikleri oldukça fazladır. Her yıl İngiltere’nin birçok bölgesinde karnavallar, festivaller ve konserler olur. Bununla beraber gece hayatı oldukça ünlüdür. Barlar, gece kulüpleri gibi yerlere gidebilirsiniz. Ayrıca eğlenceli aktivitelerde yapabilirsiniz.
  • Türkiye’den ucuz uçak biletleri alabilirsiniz. Ayrıca İngiltere’de dil eğitimi alırken, Avrupa’yı da gezebilirsiniz. .Hafta sonu uygun uçak biletleriyle Roma, Paris, Amsterdam, Berlin ve Viyana şehirlerine gidebilirsiniz.

İngiltere dil okulu fiyatları 2021 Alternatif ayrıcalığı ile size cazip fırsatlar sunar. İngiltere dil okulu promosyonlarını inceleyebilir, istediğiniz dil okulu ve şehrini seçerek kariyerinizde yeni bir başlangıç yapabilirsiniz.

İngiltere dil okullarında %30’a varan indirimler sizleri bekliyor. Hemen 0212 292 4326 numarayı alın ve Alternatif ayrıcalığıyla bu promosyondan yararlanın.  Detaylı bilgi için İngiltere dil okulları ya da İngiltere dil okulları promosyonları sayfasına göz atabilirsiniz.

Share Your Thoughts

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgi İstek Formu

Menü
Diğer