Eurocentres İngiltere Dil Okulları

Eurocentres 1960 yılından beri İsviçreli Migros  Kooperatifler Birliğinin de sahibi olduğu bir vakıf olarak faaliyet göstermektedir. 1968 yılından beri Avrupa Konseyine danışmanlık yapmakta olan Eurocentres Avrupa ortak dil seviyesi (European Language Framework) hazırlanmasında çok büyük rol oynamıştır.

eurocentres

İngiltere dil okulları ilk kez 1948 yılında Bournemouth’da kurulan Eurocentres’ın günümüzde İngiltere’de Bournemouth, Brighton, Cambridge ve Londrada’da toplam 5 okulu mevcuttur. Ayrıca Eurocentres Sydney, Melbourne ve Cairns okullarıyla Avustralya dil okullarının en önde gelenleri arasında sayılabilir.

Eurocentres Fransa dil okulları Paris, La Rochalle ve Amboise şehirlerinde yer almaktadır. Ayrıca Fransızca dil eğitimi için İsviçre’nin Lozan şehrinde bulunan Eurocentres okulu da tercih edilebilir.

EUROCENTRES İngiltere Dil Okulları

Eurocentres İngiltere okullarında haftalık 20, 25 ve 30 derslik alternatiflerle genel İngilizce programları sunulmaktadır. Ayrıca tam zamanlık IELTS hazırlık kursları ve Cambridge sınav hazırlık programları da tüm İngiltere okullarında alınabilir. İş İngilizcesi programları haftalık 25 veya 30 derslik program içinde haftada 5 veya 10 İş İngilizcesi dersi şeklinde düzenlenmektedir.

Eurocentres İngiltere dil okullarının tamamı öğrenciler için aile yanı konaklama yanında yurt olanakları da sunabilmektedir.

Eurocentres Londra Merkez

 

eurocentres londra dil okulu

Şık okul binası 19’uncu yüzyıldan kalmadır ve Victoria Station’a yakın güzel bir bahçe içinde yer almaktadır. 17 adet sınıf ve WiFi bağlantısı olan Öğrenme Merkezi, öğrenmeyi hızlandırır ve keyfe dönüştürür. Dinlenmek için snack bar ve konforlu öğrenci alanları vardır.

Dünyanın en büyük ve kozmopolit şehirlerinden biri olan Londra, moda, müzik, tasarım ve film alanlarında trendleri belirler. Şehirde sürekli var olan eğlence hayatı, restoranlar, tiyatro ve konser seçenekleriyle her zaman yapacak çok şey bulabilirsiniz.

Eurocentres Londra Elthameurocentres-eltham
İngiltere’nin en büyük IELTS sınavı merkezlerinden biri olan, tam donanımlı, kaliteli bir kampüse sahiptir. 14 adet sınıf, iki adet büyük konferans salonu ve WiFi bağlantısı olan bir multimedya Öğrenme Merkezi mevcuttur.  Okul, Londra’nın çok nezih bir banliyösünde, kraliyet sarayının topraklarında yer alır ve köy yaşamına özgü bir atmosfer ve Londra’nın merkezine kolay erişimi bir arada sunan ideal bir konumdadır. Londra’ya trenle yalnızca 25 dk. mesafededir.  Özellikle büyük şehre yakın ama Londra’nın kozmopolit ve turistik ortamından uzakta İngilizce öğrenmek isteyen ve IELTS sınavına hazırlanan öğrenciler için idealdir. IELTS sınav merkez oluşu öğrencilerine alışık oldukları ortamda ve sınıflarda sınava girme avantajı ve sınırsız materyal imkanı tanımaktadır.

Eurocentres Cambridge

eurocentres-cambridge

Cambridge okul binası okul olarak kullanılmak üzere ahşap ve camdan yapılmış olup eğitim  için sıcak ve konforlu ortam oluşturmaktadır. 16 adet sınıf, bir adet konferans odası, bir adet büyük salon, kantin ve güzel bir terası vardır. WiFi bağlantısı bulunur. Eurocentres Cambridge okulu tarihi  üniversite şehrinin merkezine yürüyerek 15 dakika mesafededir.

Avrupa’daki en tarifi ve popüler öğrenci şehirlerinden birisi olan Cambridge yürüyerek veya bisikletle ulaşım için ideal büyüklüktedir. Şehir merkezine araç girişine izin verilmemesi binlerce öğrenci ve çalışanın ulaşım için bisiklet kullanmasını sağlamıştır. Cambridge’de dünyanın her yerinden gelen gençler öğrenci hayatının, spor yapmanın, tiyatro-sinema ve konserlerin ve eğlence yaşamının sayısız olanaklarından faydalanır.

Eurocentres Brighton

eurocentres-brighton

Okul, dünyaca ünlü Royal Pavilion’ın karşısında ve plaja beş dakikalık mesafede, Brighton’ın tam merkezinde yer almaktadır. Dersler 12 adet aydınlık ve geniş sınıfta verilir. Ayrıca rehberli bireysel çalışma için bir Öğrenme Merkezi, WiFi bağlantısı olan bir bilgisayar odası ve konforlu öğrenci salonu mevcuttur.

Daha çok denize sıfır Londra olarak tanımlanan Brighton eğlence ve gece hayatıyla da oldukça ünlü bir şehirdir. Londra’ya trenle 50 dk mesafede bulunan Brighton şehri ne Türkiye’den seyahat için Gatwick havalimanı kullanıldığında oldukça rahat (havalimanına 30 dk mesafe) bir ulaşım sağlanmaktadır.

Eurocentres Bournemouth

Eurocentres-Bournemouth

Eurocentres Bournemouth okulunun hoş bahçelerle çevrelenmiş klasik Viktorya dönemi binaları denizden ve şehrin merkezinden yalnızca on dakikalık yürüyüş mesafesindedir. 14 adet sınıf, bir büyük konferans salonu ve WiFi bağlantısı olan bir Öğrenme Merkezi. Mevcuttur. Kafeteryada ara öğün ve öğle yemekleri bulunur.

Yaklaşık 10 km boyunca uzanan kumlu plajlar, etkileyci kayalıklar ve İngiltere’nin diğer bölgelerinin hepsinden daha çok güneşli günlere sahip olan Bournemuth şehri İngiltere’de dil eğitimi için en popüler şehirlerden birisidir. Ayrıca yaşam giderleri diğer pek çok aynı büyüklükteki şehirden daha düşüktür.

Eurocentres’ın ayrıca Kanada, Rusya, İspanya, İtalya, Malta ve Japonya okulları da dil eğitimi için tercih edilebilir.