BSC EDUCATION BRIGHTON DİL OKULU

Genel Bilgiler

British Study Centres yani kısaca BSC Education İngiltere merkezli olarak hem yetişkinlere hem de genç öğrencilere yönelik yüksek kaliteli İngilizce dil eğitimi programları sunan bir okul grubudur.  Brighton’ın merkezindeki dil okulu, İngilizce öğrenirken enerjik ve heyecan verici bir deneyim sunan mükemmel bir yaşam mekanıdır. Dil okulu, yurt ve aile yanı konaklama seçeneklerine ve tren istasyonuna kısa bir yürüme mesafesinde bulunur. Bu dinamik ve canlı şehirde, İngilizce öğrenmek sadece sınıf içinde değil, aynı zamanda çevresindeki yaşamı keşfetmekle de ilgilidir. BSC Brighton dil okulu öğrencilere hem öğrenme hem de yaşam açısından zengin bir deneyim sunma misyonuyla hareket etmektedir.

Brighton, heyecan verici festivallerin düzenlendiği canlı bir sahil destinasyonudur. Şehirdeki ilginç sokaklarda gezebilir, plajda keyifli zaman geçirebilir veya sık sık düzenlenen etkinliklere katılabilirsiniz. Brighton, genellikle ‘deniz kenarındaki Londra’ olarak adlandırılır ve burada harika yemek ve eğlence mekanları bulabilirsiniz. Ayrıca, Londra’ya trenle bir saatten daha kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Ders süreleri 50 dakikadır ve etkili öğrenmeyi desteklemektedir. Öğrencilerin ilgi alanlarına ve ihtiyaçlarına uygun çeşitli etkinlikler ve öğleden sonra dersleri sunulmaktadır. Genel İngilizce programlarının haricinde IELTS Sınav Hazırlık, avukat, doktor, pilot gibi farklı meslek gruplarına yönelik özel İş İngilizcesi Programı, sağlık profesyonelleri için özellikle tasarlanmış OET sınavına hazırlık programları ve English for Art & Cultural Studies sunulmaktadır.

BSC, online eğitim platformu myBSC ve IELTS Hazırlık Erişimi ile öğrencilere ders dışı zamanlarda da öğrenmelerini sürdürme imkanı tanımaktadır. Deneyimli ve tam zamanlı öğretmen kadrosuyla kaliteli eğitim sunulmaktadır. BSC İlerleme Garantisi ile öğrencilerin başarıya ulaşmaları desteklenirken, kendi National Geographic Dil Kitabı kullanılarak özgün ve etkili bir öğrenme deneyimi sunulmaktadır.

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

BSC Brighton, öğrencilere her ay düzenlenen etkileyici bir aktivite programı sunarak, bu muazzam şehri keşfetmeleri ve birbirleriyle sosyalleşmeleri için pek çok fırsat sunmaktadır. Brighton’ın etkileyici sahilinde düzenlenen yürüyüşler, öğrencilere manzaranın tadını çıkarma ve şehrin enerjisini hissetme şansı verir. Sea Life Centre’daki dev akvaryumlar, deniz yaşamını yakından inceleme fırsatı sunar, bu da öğrencilere eğlenceli ve öğretici bir deneyim sağlar. Brighton İskelesi’nde düzenlenen etkinliklere katılarak ise şehrin dinamik atmosferini daha yakından hissedebilirler. Özellikle yaz aylarında The Lane bölgesi, birçok turisti ağırlayan ve çeşitli restoranlar, pub’lar ve antika dükkânlarıyla dolu olan bir cazibe merkezidir. Burada öğrenciler, farklı kültürleri keşfetme ve benzersiz lezzetleri deneme şansı bulabilirler. BSC Brighton’ın düzenlediği bu aktiviteler, öğrencilere sadece dil eğitimi almakla kalmayıp aynı zamanda şehrin zengin kültürünü, tarihini ve eğlence olanaklarını da keşfetme fırsatı sunar.

Konaklama

Aile Yanı

Yerel bir ev sahibi aile ile bir arada yaşamak, yeni bir ülkedeki aile hayatını birebir deneyimlemenin ve İngiliz kültürünü daha derinden kavramanın harika bir yoludur. Ayrıca, yeni ev sahibi ailenizle sınıf dışında da İngilizce pratiği yapma fırsatına sahip olacaksınız. BSC Education Brighton dil okulunun özenle seçtiği ve düzenli olarak denetlediği deneyimli konaklama görevlileri ile çalışan aile yanı konaklamalar, sıcak bir karşılama ve konforlu bir konaklama deneyimi sunar.

BSC Brighton’da ev sahibi aileler genellikle okula ortalama 30-50 dakika uzaklıktadır. Tek kişilik odada yarım pansiyon konaklama seçeneği, öğrenciler arasında en çok tercih edilen konaklama seçeneklerinden biridir. 

Öğrenci Rezidansları

Daha bağımsız bir konaklama tercih eden öğrenciler için okulların sunmuş olduğu konaklama seçeneklerinden biri de yurt konaklamasıdır. Geniş bir arkadaş çevresi edinmek, dünyanın pek çok yerinden gelen uluslararası öğrencilerle birlikte yaşamak isteyen öğrenciler için uygun bir seçenektir. Ortak mutfaklarda yemeğinizi hazırlarken diğer öğrencilerle sohbet edebilirsiniz. 

Britannia Study  yurdu  okula toplu taşıma ile  20 dakika uzaklıktadır. Odalar tek kişilik özel banyoludur. Yurt 18 yaş üstü öğrencileri yıl boyu kabul eder. 

Student House  seçeneği daha bağımsız olmak isteyen öğrenciler için idealdir. Bu öğrenci evleri okula toplu taşıma ile ortalama 20 dakika uzaklıktadır. Odalar tek kişilik özel banyoludur. Öğrenciler kendi yemeklerini ortak mutfakta yapabilmektedirler. 

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI