İngiltere Dil Okulları

Yurtdışında İngilizce eğitimi almak isteyen öğrencilerin ilk tercihlerinden bir tanesi İngiltere olmaktadır. İngiltere hem Ingilizce’nin anavatanı olarak bilinmesi hem de yüksek kalitede sunduğu eğitim imkanlarıyla kesinlikle en doğru adreslerden biridir.

İngiltere dil okulları bir çok farklı şehirde, değişik program alternatifleri sunmaktadır.  Bu yüzden öğrencilerin eğitim almadan önce gitmeyi planladıkları şehirleri de tanımaları çok önemlidir. Size İngiltere’de öğrencilerin eğitim aldıkları şehirleri tanıtmak istiyorum. Çünkü şunu da belirtmek isterim ki İngiltere’de dil okulu seçerken, şehir seçimi de son derece önemlidir.

En çok tercih edilen şehirleri kendi tecrübelerimle ve dilim yettiğince sizlere tanıtmaya çalışacağım.

Londra: İngiltere’nin aslında daha doğru ifadesiyle United Kingdom’in başkenti ve en büyük şehridir. Toplu taşıma ağlarının kolay kullanılabilir olması şehrin hemeningiltere dil okullarıhemen her yerine ulaşımı mümkün kılmaktadır. Parlamento binasının simgesi olan meşhur saat kulesi olan Big Ben’iyle, London Eye, Tower Bridge ve tabi ki de halen daha İngiliz kraliyet ailesinin içerisinde yaşıyor olduğu Buckingham Sarayı ile de İngiltere’nin turizm açısından da en çok tercih edilen şehridir. Güvenilir ve kozmopolit bir şehirdir. Dünyanın hemen hemen heryerinden bir çok öğrenci her yıl eğitim icin Londra’ya gitmektedir. Büyük bir şehir olduğu icin de diğer sehirlere kıyasla yaşam maliyetleri biraz daha yüksek olmaktadır.

ingiltere dil okullarıBrighton: İngiltere’nin güney doğusunda yer alan bir sahil kentidir Brighton. Manş denizine kıyısı olması ve Londra’ya trenle 45 dakika kadar yakın  bir mesafede bulunması, Brighton’ı İngilizlerin de tatil icin tercih ettikleri gözde bir turizm şehri yapmaktadır. Belki bu yönüyle birazcık Antalya’ya benziyor demek yanlış olmayacaktır. Brighton aynı zamanda öğrenciler için de  eğlenceli ve güvenilir bir şehirdir.

Cambridge: Cambridge denilince tabi ki de akla gelen ilk şey, dünyanın en iyi beş üniversitelerinden biri olan Cambridge ingiltere dil okullarıÜniversitesiyle (University of Cambridge) oluyor. Şehrin her bir yanında da bu harika üniversitenin 31 farklı kolej ve fakültelerini görebilirsiniz. Bu yönüyle de aslında şehrin tamamı üniversitedir diyebiliriz. Bu yüzden de  son derece güvenilir ve dünyanın dört bir tarafından gelen seçkin öğrencilerin bulunduğu bir öğrenci şehridir. Cambridge şehri İngiltere’nin öğrenci nüfusu yüksek , samimi ve küçük şehirlerinden bir tanesidir. Çokça yeşil alan ve parkların olması, şehrin içerisinden geçen Cam Nehri ve neredeyse bütün şehri çevreleyen bisiklet yollarıyla şehir yapısıyla da öğrenciler için son derece uygundur.

ingiltere dil okullarıOxford: Oxford şehri de tabi ki de dünyanın en eski ve en köklü üniversitelerinden biri olan Oxford Üniversitesi (University of Oxford) ile bilinmektedir. Şehrin her yerinde universitenin kolejlerini ve fakültelerini görebilirsiniz. Oxford şehri aynı zamanda da “Harry Potter” ve “Alice Harikalar Diyarı” na ev sahipliği yapmaktadır. Bu yüzden eğer bu kitapları seviyorsanız Oxford sizi gerçekten etkileyecektir. Mimari yapısıyla, yeşil doğasıyla ve yine neredeyse bütün şehri dolaşabileceğiniz bisiklet yollarıyla, Oxford öğrenciler için son derece huzurlu, güvenli bir öğrenci şehridir.

Bournmouth: İngiltere’nin güneyinde Londra’ya yaklaşık iki saat mesafede bir kıyı şehridir. Dil okulu eğitimi için öğrencilerin yoğunlukla tercih ettiği bir bölgedir. Küçük bir sahil şehri olması, ılıman iklim yapısı ve yaşam maliyetlerinin diğer şehirlere kıyasla daha uygun olması, İngiltere’de İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için Bournemouth’u ilk adreslerden biri yapmaktadır.

 

2 Replies to “İngiltere Dil Okulları”

  1. Furkan wrote:

    Birmighnam nasildir orada dil egitimi almak istiyorum

  2. Furkan wrote:

    Merhabalar ingilterenin birmighnam sehrini merak ediyorum dil egitimini orda almak istiyorum sizce sehir tercihim nasil denenir mi?

Share Your Thoughts

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgi İstek Formu

Menü
Diğer