İngilizce öğrenmek için yurtdışına gitmek şart mi?

Yabancı bir dili iyi derecede konuşmak, yazmak, anlamak günümüz koşullarında bir lüks olmayı bırakın tam olarak bir zorunluluk olmuş durumda. İş, sanat, eğlence dünyasında en çok konuşulan yabancı dilin İngilizce olduğunu düşündüğümüzde birden çok dil öğrenmek istesek bile İngilizce’ye önceliğin verilmesi bir zorunluluk olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Peki, İngilizce öğrenmesi çok zor bir dil midir?

Hayır, İngilizce öğrenmesi zor olmaya bir dildir. Özellikle ortaya düzeye kadar olan İngilizce, diğer birçok dile göre oldukça kolay öğrenilebilir. Kelimelerin yazıldığı gibi okunmaması, telafuzdaki bazı zorluklar ve gramer yapısının Türkçeden farklı olması zor gibi görünsede, en baştan sıkı bir çalışma ile bunların üstesinden gelmek kolaydır. 6-7 yaşından sonra öğrenilen dil için gramer çalışmak zorunludur. Yabancı bir dilin gramerini anlamak ve gündelik yaşamda kullanmak için kendi dilimizin gramerini de bilmeyi gerektirir. Yani yabancı dil öğrenmenin yan etkilerinden birinin Türkçe gramer yapısında varsa eksiklerimizi giderme firsatı vermesi olarak düşünebiliriz .

 

İngilizce öğrenmek için yurtdışına gitmek şart midir?

İngilizce yurtdışında öğrenilir”, “İngilizce’yi İngiltere’de Öğrenin ”, Kanada’da İngilizce Eğitim bir başka, “Amerika’da İngilizce Eğitimi, Dünyanın kapıları Açar” , “Avustralya’da İngilizce eğitimi bir başka güzel”, “Malta’da İngilizce Eğitmi al ve tatilin keyfini çıkar” hatta “Güney Afrika’da İngilizce Eğitimine Safari kat” gibi onlarca slogan ile karşılaşmışsınızdır. Bu söylemler sadec bizim ülkemize özgün değiller. Orta öğrenim düzeyinde üstün kalitede dil eğitimi veren Hollanda ve Almanya gibi ülkelerden bile bir çok kişinin yurtdışına ingilizce eğitimi için gittiklerini biliyoruz. Bu ülkelerden giden öğrencilerin daha üst seviyelerden kurslarına başlayabildikleri bir gerçek olmakla beraber, yurtdışında İngilizce pratiği yapma ihtiyacı onlar tarafından da hissedilmekte. Hollanda ve Almanya gibi ülkelerde olduğu gibi, ana dili İngilizce olmayan bütün ülkeler yukarıda slogan gibi duran söylemler ile karşılaşırlar. Bundan dolayıdır ki, Yurtdışında ki İngilizce dil kurslarında 72 milletten insan bulmak mümkün.

 

Yurtdışındaki Dil Kurslarına giden Türkler nasıl bir başarı yakaliyor? Diğer milletler ile karşılaştırıldığında ne durumdayız?

Dünyanın bir çok ülkesinden yurt dışına ingilizce eğitimi için giden öğrenciler arasında en popüler olan milletler arasında Türkleri saymak abartı olmayacaktır. Türkler, Brezilyalılar ve  Meksikalılar ile birlikte genellikle en popüler gurubu oluşturur. Sosyal, aktif, dinamik ve konuşkan olarak adlandırılan bu gurptaki öğrenciler doğal olarak daha hızlı öğrenme şansına sahip olurlar. İngilizce konuşma yeteneği bakımından oldukça ileri olan Türk öğrenciler çoğunlukla gramer konularında zorluk yaşayabilirler. Ancak Bütün dünya ulusları içinde Türklerin Yurtdışında İngilizce öğrenme maceralarının pozitif olma oranı dünya ortalamasının oldukça üstünde diyebiliriz. Özellikle, Uzakdoğulular, Araplar ile karşılaştırdığımızda bu fark daha da belirginleşir.

 

Yurdışınde İngilizce Eğitimi için En doğru yer diye bir şey var mi?

Hayır!, Sadece sizin için en doğru yer vardır. Herkes için bir tek yerin doğru olması olasılığı yoktur. Zira  eğitim geçmişiniz, bütçeniz, Türkiye’de yaşadığınız şehir, gelecek kariyer planlarınız, aile yapınız, bulunduğunuz iklim kuşağı, tahammül edebileceğiniz iklim kuşağı, mevcut İngilizce düzeyiniz gibi bir çok faktör üstünde ince ince düşünülerek sizin “En Doğru İngilizce Eğitim yeriniz” belirlenebilir. Bunu da tecrübeli Eğitim danışmanları ile yapmanız tavsiye edilir. Zira, belkide ömrünüzde bir kez gerçekleştireceğiniz bu yolculuğun verimli geçmesi gerekir.

 

“Yurtdışında En iyi Dil okulları” diye bir şey var mi?

Elbette çok iyi dil okulları, ortalama dil okulları, gitmeden önce en az iki kez düşünülerek gidilebilecek dil okulları ve gidilmeyecek dil okulları var. En sonuncusunu anlamak kolay. Akredite değilse uzak durunuz. Ancak diğerlerini anlamak çok zor. Zira sizin için, özellikle sizin beklentilerinize en uygun dil okulu “Yurtdışında En iyi dil okulu” nuz olur. İşte bu noktada Alternatif Danışmanlarına mutlaka danışın. Bu ücretsiz hizmetten yararlanarak en doğru kararı vererek, kendi en iyi okulunuzu seçin.

 

Türkiye’nin En iyi Yurtdışı Eğitim Kurumu hangisidir?

Hiç kuşkusuz, Alternatif Yurtdışı Eğitim’dir! Bu iddayı taşiyan bir kurumuz. Bu bizi ayakta tutan, hep ileriye bakan, yenilikçi ve dinamik kılan bir iddadir. Bu iddadir ki, kendimize güvenle “Yurtdışı Eğitiminizde her adımda sizinleyiz” diyebiliyoruz.

 

Serap Aslantatar

Alternatif Yurtdışı Eğitim Danışmaliğı

32 Replies to “İngilizce öğrenmek için yurtdışına gitmek şart mi?”

 1. ALİ RIZA KARA wrote:

  mrb ben 2,ay civarinda bi zamanla bana uygun olacak bi ülkede ingilizce ögrenmek istiyorum bununla ilgili bilgi almak istiyorum

 2. kemal wrote:

  Detaylı bir bilgilendirme 8 haftalık

  1. user1 wrote:

   Kemal bey mail adresinize detaylı bilgi yolluyoruz

 3. Hatice akba wrote:

  Merhaba, ingilizceyi öğrenmek için yurt dışına gitmek istiyorum,2,3 ay zamanım var.Neyi nasıl belirliycem hiçbir fikrim yok açıkcası.sadece özgüvenim var.tabiki az bütceyle mümkün olan en iyi yeri değerlendirmek isterim. Detaylı bişekilde bilmem ve yapmam gereken şeyleri anlatırsanız çok sevinirim. Ne soru sorucağımıda bilmiyorum net olarak. Dil okulumu, aile yanında kalmakmı, hiç bir fikrim yok açılcası tşk..

  1. user1 wrote:

   Hatice Hanım mail adreisnize detaylı bilgi ile dönüş yapıyoruz. Sorularınız ve ücretsiz danışmanlık hizmetimiz için ofislerimizi de ziyaret edebilirsiniz.

 4. Onur Can wrote:

  Merhaba , ingilizceyi yurt dışında öğrenmeyi planlıyorum bana bu konu hakkında detaylı bilgi verir misiniz ? Teşekkürler.

 5. Umut demirtaş wrote:

  Merhaban bende. 6–8 haftaşık bir dil eğitimi arıyorm. Tüm seçenekleri fiyat bilgisiyle birlikte gönderebilir misiniz? Konaklama tercihim aile yanı.

 6. Hacer wrote:

  Merhaba 2,3 aylık bütçeye uygun ingilizce öğrenmek istiyorum uygun yerler neresidir? Tüm seçenekleri fiyatlarıyla birlikte gönderebilir misiniz

 7. Tufan Göçer wrote:

  I have need learn english in 6-8 weeks. Please help me.

 8. Yasin wrote:

  Merhaba ben de Yurtdışında Ingilizce öğrenmek için
  2 aylık bir dil eğitimi arıyorm.
  Az bir bütçem var.
  Nasıl bir yol izlemem gerekiyor,orada kimin yanında kalacagim,orada bize yardımcı olacak Türkçe bilen birileri olacak mı , kısacası orada tam olarak ne yapacağız ? gibi sorularima cevap verirseniz sevinirim.Şimdiden teşekkürler.

 9. Uğur Yapıcı wrote:

  Merhabalar, 3-6 ay arasi yurtdışında ingilizce dil egitimi almak istiyorum.
  Nedir ne degildir bilgim yok. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
  Ucretler nedir, basari imkani nedir vs şeklinde.
  Teşekkür ederim.

  1. burcu wrote:

   merhaba dil kursu aradıgınıızı yazmısınız bulabldnz mı fikir edinebildiyseniz paylaşır mısınız

 10. Nesibe wrote:

  Merhaba..Bu sene mezun oluyorum ve İngilizce sorunum var..Bu sorunumu tamamen aşmak ve ozguven kazanmak için yurtdışı istiyorum..Yeni mezun olan bir kişi için imkanlar nelerdir? Yuksek lisans, dil okulu, staj programları olarak bakarsak en uygun bütçe veya burslar ile hangi zamanda neresi olabilir? Şartlar nedir? Teşekkürler..

  1. Deniz wrote:

   Merhaba, İngilizcem sıfır ve bu dili yurtdışında öğrenmek istiyorum. En uygun fiyatla ve kısa süreli hangi ülkede en iyi şekilde sonuç alabilirim. Teşekkürler

 11. Döne Kavak wrote:

  merhaba … amerikada dil okuluna gitmek istiyorum ama hiç ingilizce bilmiyorum bu sorun olurmu birde ne kadar zamanda ne öğrenebilirim …Cevap verirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler…

  1. Salih wrote:

   aynen ben de böyle bir şeyi düşünüyordum.

 12. Emine wrote:

  Merhaba ben yurt dışına bi ailenin yanina gitmek istiyorum. Hangi ulkeye gitmem daha dogru olur ve bunu nasil yapabilirm. Baglantilarimi nasil kurabilirim. Ve bu ingilizce ogrenmemde yeterli llur mu?

 13. yusuf wrote:

  Egitim hakkinda Bilgi veririmisiniz

 14. Ayşenur wrote:

  Bu eğitim programının detayları nedir? Kaç ay suruyo nereye götürüyorsunuz ülke olarak, fiyat konusu nedir?

 15. Emre wrote:

  Merhabalar, Malta adasında 2 3 ay dil egitimi almak istiyorum, kalacak yer, yeme icme, egitim butun masraflar dahil bir fiyat ve egitime sifirdan baslarsam ne derece ilerleme sansim olur? Veya 6 ay gibi bir surede ne kadar ogrenebilirim, 6ay surelik bir ucret ne kadardir?

  1. user1 wrote:

   Merhaba Emre bey,
   Malta gideceğiniz döneme göre ücretleirn farklılaştığı bir ülke. yaz sezon farkları fiyatı etkiliyor. Ancak ortalama 3 aylık bir eğitimin okul ve konaklama maliyeti 2650 euro civarı tutacaktır. Bu rakam 6 ayda 4500-5000 euro aralığına yükselir. Yurtdışında alacağınız İngilizce eğitiminin sadece İngilizce konuşulan bir ortamda yaşayacak olmanızdan türü burada alacağınız kurslardan en az 10 kat daha etkili olacağını varsayabilrisniz.Mail adresinize danılmanlarımız daha detaylı maliyet bilgileri yollayacaklar.

 16. Pınar kurt wrote:

  Merhaba ben lise mezunuyum. Ve ingilizce öğrenmeyi çok çok istiyorum ve ingilizceyi çok seviyorum yurt dışında öğrenmek istiyorum neler yapmam gerektiği hakkında bir sürü danışmam gereken sorular var yardımcı olurmusunuz

 17. ayşe wrote:

  merhaba ben kızımı ve oğlumu ingilizce öğrenmeleri için göndermek istiyorum şuan hiç bilmiyorlar bana maliyeti ve nasıl nerde kalacakları hakkında detaylı bilgi verirmisinz…şimdiden teşekkür ederim

  1. user1 wrote:

   Merhaba Ayşe hanım,
   Dil eğitimini yurtdışınd almaları şüphesiz en doğru yöntem olacaktır. İstekleirniz, bölge ve lke tercihiniz ve bütçeniz doğrultusunda seçim yapabilmek çok öznmeli. Bu anlda danışman arkadaşlarımı size maille dönüş yapacaklar.

 18. Osman Zahid Yildiz wrote:

  Merhaba. Uluararasi ticaret okuyorum ve ingilizcemi gelistirmek istiyorum. Seviyem a1 yani derdimi anlatmakdan geri diyebilirim. Yaz sezonu icin iki aylik program dusunuyorum. Ayrica dil sinaviniz varmi ? Gittigimizde nasil bir ortam konaklama sosyal aktivite ve ozel zaman gecirecegimiz zamanlar hakkinda bilgi almak isitorum. Ulke olarak fikrim yok

 19. Mustafa wrote:

  Malta’da 5 aylık İngilizce eğitimi için fiyat nedir? Tüm masraflar dahil olacak şekilde gönderebilir misiniz?

 20. Selma Coşgun wrote:

  Merhaba, ben bir dil ogrencisiyim .İngiliz dili ve edebiyatı okuyorum.Lakin pratik yapmak konusunda sıkıntılı yım. Erasmus tarzında bazı programlar var fakat onlar da belli bütçe istiyor ve açıkçası okumak için gitmek gözümü korkutuyor .Almanya da akrabalarımız var ama orada İngilizce kullanabilmem meçhul .Anlayacağınız kararsızım bu konuda ve yurtdışına çıkmam gerektiğini düşünüyorum konuşma isini halletmek için .Sizce ne yapmalıyım?

 21. Vedat wrote:

  Lise öğrencisi cocuğuma iyi bir ingilizce nerde nasıl aldıra bilirim, yurt dışı yurt içi,
  Maliyet bedeli ne olur?

 22. Vedat Şenol wrote:

  Merhaba 45 yaşındayım ve orta düzey İngilizcem var. Konuşmakta zorlanıyorum. 8 yada 12 haftalık bir yurtdışı programına katılmak istiyorum. Yardımınızı rica ediyorum.
  Vedat Şenol

 23. Serhat wrote:

  2 ayda en hızlı nasıl ingilizcemi geliştirebilirim yurtdışında yapmak istyorum ama bütçem çok az bilgi verebilir misiniz

 24. Şule wrote:

  Merhaba,

  13 ve 8 yaşında çocuklatrım için ingilizce dil eğitimi istiyorum, İkamet açısından Almanya uygun, kurs yer ve ücret hakkında bilgi almak istiyorum

 25. eylül derin işten wrote:

  MERHABALAR , YURT DISI İNGİLİZCE AMERİKA ,ALMANYA,RUSYA FARKETMEZ. ücretleri ne kadar nerede konaklıyoruz bilgi alabilir miyim

Share Your Thoughts

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgi İstek Formu

Menü
Diğer