İngilizce en iyi hangi ülkede öğrenilir?

Amaç İngilizce öğrenmek ise konuşulan ana dilin İngilizce olduğu her ülkede iyi bir sonuç alınacaktır. Fakat her ülkenin kendine göre özellikleri vardır. Sizin sosyal yaşam ile ilgili beklentileriniz, ekonomik koşullarınız gibi değişkenlere göre eğitim almak istediğiniz ülke de değişebilir. Yabancı dil eğitimi için ayırmayı düşündüğünüz zamanı nerede daha verimli geçireceğinize bu özelliklere göre karar verebilirsiniz.

İngilizce eğitimi için Amerika mı yoksa İngiltere mi? Sorusu çoğu kişinin kafasını kurcalar. İki ülkeyi bazı kriterlere göre karşılaştırmak mümkündür. Öncelikle dil okulu fiyatları açısından bakıldığında çok da önemli farklar olmadığı söylenebilir. Dil farklılıkları açısından değerlendirildiğinde Amerikan İngilizcesi ile İngiltere İngilizcesi aksanları değişiktir. Fakat hangi aksanla öğrenirseniz öğrenin sonuçta İngilizce konuşuyor olacaksınız.

Vize almak konusunda iki ülkenin de şartları eşittir. Vize koşulları ağır ve istenen evrak listesi uzundur. Her iki ülke için de vize başvurusunun danışmanlık firmaları tarafından yürütülmesi faydanıza olacaktır. Çünkü bir kere red almanız durumunda yurtdışı yabancı dil eğitimi hayaliniz tehlikeye düşebilir.

İngiltere’nin ülkemize yakınlığı en büyük avantajıdır. Ayrıca İngilizce’nin ana vatanı alması sebebi ile rağbet görmektedir. Yaşam Amerika’ya göre biraz daha pahalıdır. İklim koşulları da İngiltere açısından bir dezavantaj sayılabilir. Neredeyse tüm yıl kapalı ve yağışlı havası alışkın olmayanlar için kasvetli gelebilir. Avrupa ülkelerine yakınlığı ise gezip farklı ülkeler görmek açısından olumlu değerlendirilebilir. Dünyanın en eski ve köklü üniversitelerinin bu ülkede olduğu da unutulmamalıdır.

Amerika’da dil eğitimi için çok fazla okul ve eyalet seçeneği vardır. Amerika’nın genelde herkes tarafından görülmek istenen bir ülke olması en büyük tercih sebebidir. Yaşam masraflarının daha az olması da başka önemli bir kriterdir. Kozmopolit bir ülke olması sebebi ile tüm dünya insanlarının uğrak yeri, farklı kültürlerin bir arada bulunduğu bir merkezdir. Herkesin hayali olan turistik bölgeler ve her eyaletinde yer alan seçkin eğitim kurumları ile yurtdışında yabancı dil eğitimde ilk sıralardadır.

Share Your Thoughts

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgi İstek Formu

Menü
Diğer