Hult Global Case Challenge

the world’s largest crowdsourcing platform for social good

Üniversite mezunu olmanın günümüzde artık iş bulmak için tek başına yeterli bir done olmadığı gerçeği ortadaır. Nerede üniverite eğitimi?, Hangi üniversitede eğitim? Hangi bölüm? gibi sorular gelecekte ki kariyer başarılarımızı şimdiden etkileyen unsurlardır. Hangi üniversitede okumuş olursanız olun günümüz iş hayatında yurtdışı eğitim tecrübesi edinmeden kariyer kapısını aralamak bir dezavantaj olabilir. Zaman ve maddi imkanlar çerçevesinde ülkenizde aldığınız eğitimin üstüne; yurtdışında dil eğitimi, Yurtdışında üniversite, yurtdışında Master / MBA gibi bazı açılımlar yaptıktan sonra kariyer koridorundan geçmenizi öneriyorum. Zira Yurtdışında alacağınız eğitimler sadece eğitimin içeriği değil, size kazandıracağı hayat tecrübesi, değişik bakış açıları, farklı kültürlerin ufkunuzu genişletmesi, uluslararası network gibi bir çok artı değeri olacaktır.

Bu bağlamda, Alternatif Yurtdışı Eğitim olarak özellikle genç, dinamik,  uluslararası şirketlerde kariyer basamaklarını hızla çıkmayı hedefleyen veya Aile şirketlerinde başarılı üst yönetici olmak isteyenler için  dünyanın en iyi işletme okullarından biri olan HULT International Business School incelemenizi öneriyoruz.

ft_logoFinancial Times’in   Dünyanın en iyi 100 işletme okulu “100 Top Business schools in 2103” listesi mezunlarin iş hayatında ki başarıları gözönünde bulundurularak hazirlanir. Sıralama bir çok kriterin yanısıra, mezunların kendileri trafından verilen bilgiler ışığında, maaş artış oranı ve hızı, kariyer gelişimi gibi unsurlari içerir. HULT International Business School FT’nin en iyi işletme okulları sıralamasında beş alanda ilk yüz içerinde yer alarak dünyanın en iyi işletme okullarından bir olmuştur.

HULT işletme okulunun ilk yüz sıralamasında ki yeri şu şekilde gerçekleşmiştir.

* 4th for International Business (4. Uluslararası İşletme)

* 7th for International Course Experience (7. Uluslararası ders deneyimi)

* 8th for International Faculty (8.Uluslararası fakülte)

* 10th for International Mobility (10. Uluslararası hareketlilik)

* 57th best business school in the world (57. Dünyanın en iyi işletme okulu)

economist_logoDünyaca ünlü The Economist dergisine göre de HULT en iyi okullar listesinde.

The Economist dergisinin dünyada saygı gören,  MBA okullarını “öğrenci merkezli ve global ölçekte karşılaştırmalı değerlendirme” sistemine göre HULT hem çeşitlilikte hem de kariyer istatistikleri bakımından yüksek bir performans gösterdi. Amerika’nın en iyi 34. ve dünyanın en iyi 59. Işletme okulu olarak sıralanan HULT business school, uluslar arası değişim programarı açısından en iyi okul olarak tanımlandı.
1st for international exchange opportunities

* 1st for diversity of industries recruiting graduates

* 5th in Internationalism of Alumni

* 5th in Percentage Increase on Pre-MBA Salary

* 34th best business school in the U.S.

* 59th best business school in the world

forbes_logoForbes dergisi HULT’I “etkileyeci” olarak tanimliyor?

ABD eski başkanı Bill  Clinton, Time magazine’ deki bir söyleşide  işbirliği yaptığı kurumlar HULT’I favorisi olarak tanımliyor.

 

Neden HULT?

Yurtdışında master, MBA hatta üniversite düşünüyorsanız  Hult Business School’u mutlaka değerlendirin.

– Global Rotasyon

Hult öğrencilere bir yıllık MBA eğitimim sırasında dünyayı görmek için eşsiz bir fırsat sunmaktadır. Mesela Boston’dan başlayabilir daha sonra, San Francisco, New York veya Londra  üzerinden Şanghay’a  giderek benzersiz bir deneyim elde edebilir. Dünyanın gelişmiş ve gelişen ekonomilerine

Yakından tanıklık ederek dünya çapında bir eğitim alarak geleceğin iş dünyasında etkin yeriniz alabilirsiniz.

Pratik Eğitim
Araştırma odaklı diğer işletme okullarının aksine, Hult eğitmenlerinin bir çoğu gerçek iş yaşamından deneyimli öğretim elemanlarından oluşur. Hult bir yıllık eğitim ve egzersiz programaları ile öğrencilerinin transfer edilebilir becerilerini, takım becerilerini ve girişimcilik becerilerini bilemek için tasarlanmış programlari ile dünya işletme okulları arasında ki istisnai yerini almış bir okuldur. Gerçek iş dünyası ile uyumlu programlari ile öğrenciler mezuniyet sonrası birinci günden itibaren iş hayatına hazır olarak atılırlar.

 

– Küresel Network
Bugünün küresel ekonomisi, sınırların geçişliliğini anlayan, farklı kültürleri tanıyan ve uluslararası ortamlarda çalışabilir insanları ödüllendirir. Hult bir yıllık MBA programları ile size 140 ülkeden 105 dilin konuşulduğu  milletlerden oluşan , Amerika, Avrupa ve Gelişen ekonomileri içine alan global bir deneyim sunar.

Okuyabileceğiniz bazı bölümler;

One-Year MBA

Executive MBA

Master of International Business

Master of Finance

Master of International Marketing

Master of Social Entrepreneurship

Bachelor of Business Administration

HULT Kampüsler
İşletme mastırı veya lisans derecesi alacaksanız bu lokasyonlardan daha iyisi var mi?

Alternatif Yurtdışı Eğitim, Hult International Business School’un Türkiye temsilcisi olarak danışmanlık, vize, yurtdışında konaklama ve seyhat işlemleriniz ile ilgili ücretsiz hizmet vermektedir.

Derleyen;

Ali Işıl
Üniversite yerleştirme Uzmanı