Glion Institute of Higher Education

GlionOtelcilikOkuluGlion Institute of Higher Education, İsviçre’nin Fransızca konuşulan kesiminde iki kampüs üzerine kurulu özel bir üniversitedir. Önceleri Bellevue Hotel olarak hizmet veren yerde 1962 senesinde kurulan Glion, İsviçre’de üniversite düzeyinde otel yöneticiliği alanında kurulan ilk özel okul ünvanını taşır.

Glion Institute of Higher Education lisans ve lisansüstü seviyelerde sektör bilgisiyle kişisel gelişim ve yönetim becerilerini ihtiva eden programlar sunmaktadır. Lisans ve lisansüstü seviyelerdeki akademik programlar ‘hospitality management, ‘event, sport’ ve ‘entertainment’ konularında sunlmaktadır. Glion, üniversite düzeyinde bir kurum olarak Amerika Birleşik Devletleri Federal Eğitim Bakanlığı’na bağlı New England Association of Schools and Colleges (NEASC) ve Commission on Institutions of Higher Education (CIHE) tarafından akreditedir.

Her yıl 90’ın üzerinde ülkeden binin üzerinde öğrenci Glion’a kayıt yaptırarak eğitimlerine başlamaktadır. Okulun Glion kampüsü, Montreaux’nun üzerinde Cenevre Gölü’ne bakar konumdadır ve öğrenciler burada otel ve restoran operasyonları, yönetim ve genel konularda eğitim alırlar. Lisans eğitiminin son senelerini okuyan öğrencilerle lisanüstü öğrenciler ise Montrö’ye 30 dakika mesafedeki Gruyère bölgesindeki Bulle kampusunde eğitim alırlar. Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi (World Travel and Tourism Council) 2017 senesine kadar turizm endüstrisinde 262 milyon yeni istihdam kapasitesinin olacağını tahmin etmektedir. Sektörün talebini karşılayacak, turizm sektörüne nitelikli liderler kazandırmak için Glion, öğrencilerinin kariyer gelişim süreçlerinde bir dizi profesyonel staj programına da tabi tutmaktadır. Taylor Nelson Sofres (TNS) tarafından yapılan araştırmaya göre turizm işletmelerinin istihdam yöneticileri Glion’u dünya genelinde uluslararası kariyer için en önde gelen 3 otel yöneticiliği okulundan birisi olarak görmektedirler.

Kampüsler
Glion Kampüsü
Montreux kentine bakan Glion kampüsü, İsviçre Rivierası ve Fransız – İsviçre Alpleri manzarasına sahiptir. Glion kampüsü, restoran ve otel operasyonları yönetiminde uygulamalı dersler için gerekli olan mutfak ve restoran tesislerine de sahip durumdadır.
Glion kampüsü ayrıca öğrenciler tarafından çalıştırılan restoranlar, TV ve eğlence salonu, fitness merkezi ve spor salonuna da ev sahipliği yapıyor. Glion toplu taşımayla kolaylıkla ulaşılabilir konumdadır ve Montreux tren istasyonuna 10 dakika mesafededir.
Bulle Kampüsü
Bulle kampüsü, Glion’a yaklaşık 30 dakika uzaklıkta Bulle kasabasında bulunur. Gruyère bölgesinin kalbinde yer alan Bulle pek çok turizm ve spor aktiviteleri için bir merkez durumundır. Üniversite tarzı kampüs lisans programlarının son sınıfları ve lisansüstü öğrencilerin programları için tasarlanmıştır.
Bulle kampüsünün kütüphanesi, araştırma ve yönetim becerilerinin geliştirilmesi için geniş bir akademik kaynak ve teknolojiye sahiptir. Kampüs tesisleri; restoranı ve öğrenci salonuyla modern ve konforlu bir yapıda olup, öğrenciler okul sponsorluğunda üyelik kartlarıyla fitness merkezinden de faydalanabilirler. Bulle kampüsü, tren istasyonu ve şehir merkezinden sadece birkaç dakika uzaklıktadır.
Glion Başvuru Formu, başvuru ve orjinal broşür için lütfen danışmanlarımızla irtibat kurunuz.