Europian İşletme Üniversitesi

EUROPIAN BUSINESS SCHOOL

EBS

 

Kuruluş Yılı: 1979
Yeri: London
2015 Sıralama Listelerindeki Yeri:
Times: –
Guardian: –
The Complete Guide:-

European Business School London (EBS Londra), küçük ama aynı zamanda küreselleşmenin dilbilimsel ve kültürel yönlerine ve uluslar arası yönetime önem veren, uluslar arası vurgusu güçlü olan bir okuldur. EBS Londra ağırlıklı olarak işletme dalında eğitim veren özel bir okuldur ve bu alanda Birleşik Krallık`ın en eskisi ve büyüğüdür. Regent`s University`nin bir parçası olan okul, lisans öncesi temel eğitim, lisans ve lisansüstü programlar sunmaktadır. Uluslar arası işletme ve yabancı dile odaklanmış programlar, Open University tarafından akredite edilmiştir.
Okulun 1,200 öğrencisi arasında yüzde 90`ı İngiltere dışından gelmektedir. 90 muhtelif milliyetin bulunabileceği EBS Londra kampüsünde, çeşitliliği yüksek bir öğrenci yoğunluğu vardır. Bu çeşitlilik okulun partner üniversitelerinden gelen Uluslar arası değişim öğrencileri ile pekişmiştir. Öğrencilerin çoğunluğu iki veya daha fazla dili akıcı bir şekilde konuşabilmekte, akademik eğitim ve iş tecrübelerini geliştirirlerken, uluslar arası odaklı bir iş kariyeri oluşturmaya çalışmaktadırlar. Öğrencilerin yüzde 70`i en az 4 dil, yüzde 2`si ise 7 dil konuşmayı öğrenmiş bir şekilde mezun oluyorlar. Etkili mezunlar ağı, iş dünyası ile bağlantısı ve uluslar arası ekseni nedeniyle mezunların iş fırsatları daha fazladır. Okula göre öğrencilerin yüzde 98`i, mezun olduktan sonra 6 ay içinde iş buluyor.

Europian_Business_School

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Üniversitenin ana lisans programı ‘BA (Hons) International Business’, bir veya iki yabancı dilde eğitimi zorunlu kılıyor. Program ayrıca finans, pazarlama, insan kaynakları ve hukuk alanlarında yoğunlaşmanıza imkân veriyor. Sunulan diller İspanyolca, Mandarin, Çince, Almanca, Fransızca, Japonca, İtalyanca, Rusça, Portekizce ve Arapça. Asıl amaç, sınıf içi konuşmalarla, öğretilen dili daha pratik kullanmaktır. Kendi ana dillerini öğreten yabancı dil öğretmenleri, ayrıca kültürel ve profesyonel tecrübelerini öğrencilere aktarıyorlar.
BA(Hons) International Business’ programını tamamlamak için, tercih edilen İngiltere dışındaki partner enstitüde iki sömestr okumak ve 36 haftalık sektörel staj yapmak gerekiyor. Stajlar sömestr tatillerinde yapılabiliyor.
2008 yılında ‘BA (Hons) in International Event Management’ ve 2010 yılında ‘MA in Luxury Brand Management’ adında iki yeni akademik program başlatılmıştır.

Okulun Programları:
Business Foundation Course
BA (Hons) in International Business
BA (Hons) in International Events Management.
MSc in Global Banking and Finance
MA in Entrepreneurial Management
MA in International Business
MA in International Marketing
MA in Human Resources
MBA in International Business

Okul ayrıca çeşitli işletme ve kurumlara ısmarlama yönetici eğitimi sunmaktadır.Çağdaş Avrupa Araştırmaları Enstitüsü (Institute of Contemporary European Studies – iCES) üniversite bünyesinde, EBS Londra`da bulunmaktadır. Enstitü, prestijli Jean Monnet ve yıllık Dünya`da Avrupa derslerini organize etmekle ünlüdür.
Dünyanın her yerinden Partner Enstitüleri takriben 70 tanedir. Öğrenciler EBS Londra`da öğrendikleri dil (ler)i baz alarak partner üniversiteyi seçmektedirler. Üst sıralarda üniversitelerin sayısı bir hayli yüksektir, örneğin; Aoyama Gakuin University (Tokyo, Japan) Witten/Herdecke University (Witten, Germany) Munich Business School (Munich, Germany) Pace University (New York, USA) Espeme business school (Lille-Nice, France) San Francisco State University (San Francisco, USA) Universidad de San Andrés (Buenos Aires, Argentina) Universidad de Barcelona (Barcelona, Spain) Universidad del Pacífico (Perú), Université Paris Dauphine (Paris, France) ve daha fazlası. Böylesine geniş uluslar arası bir ağa sahip olan bir kurumda eğitim almak için Alternatif Eğitim Danışmanınız ile irtibata geçmekte gecikmeyiniz!

Adres:
European Business School London
Regent’s College
Regent’s Park, Inner Circle
London NW1 4NS
United Kingdom

Ünlü Mezunlar:
Michael Scriven, yedi kitabın yazarı ve ‘French Chevalier dans l’Ordre des Palmes Academiques’ onuru almış.

Konaklama:
280 öğrenciye konaklama vardır ancak yurtlarda ücret haftalık 188 GBP ila 298 GBP arasında değişmektedir. Londra`da özel konaklama için en azından haftalık 100 GBP bütçe ayırmak gerekir.

Olanaklar:
Küçük Sınıflar – sınıfta en fazla 25 öğrenci
Tate adında iki kütüphane
Spor Salonu
Bilgisayar Laboratuarları

Ulaşım:
EBS Londra merkezi Londra Regent`s Park`da bulunmaktadır.

Okulun Tarihi:
EBS London 1979`da kurulmuş ve Regent`s University çatısı altında yer alan bir okuldur. Regent’s College 1913`de inşa edilmiş ve 1984 yılına dek University of London federasyonuna bağlıydı. Birleşik Krallık`ın en eski özel işletme okuludur.

Program Ücretleri:
Foundation: 10.000 GBP (2014 / 2015)
Lisans Programları: £14,200 – 14,850 (2014 /2015)
Yüksek Lisans Programları: £14,975 – 18,700 (2014 /2015)
MBA: £14,976 (2014 /2015)