Oxford Brookes Üniversitesi Mimarlık Okulu Webinar’ı

Harita Bulunamadı

Tarih / Saat
Date(s) - 23/11/2017
19:00 - 20:00

Categories


 

Oxford_Brookes,_School_of_ArchitectureMimarlık eğitimi denildiğinde sadece İngiltere’nin değil dünyanın sayılı okullarından birisi olarak Oxford Brookes ilk akla gelen üniversitelerdendir. Köklü bir mimarlık okulu olmanın yanında Oxford gibi dünyaca meşhur anıt şehirlerden birisinde kurulu olmanın avantajı ile Oxford Brookes Üniversitesi öğrencilerine her bakımdan kaliteli bir ortam ve eğitim imkanı sunuyor.

joel-chappell
Bildiğiniz gibi mimarlık öğrencilerinin, hem bir okuldan kabul almak hem de mezuniyet sonrası iş bulmak için portfolio oluşturması gerekmektedir.
Oxford Brookes Mimarlık okulundan Prof. Joël Chappell portfolyo hazırlamanın inceliklerine dair ipuçlarını bu Webinar’da öğrencilerle paylaşacak.
İngiltere’de mimarlık okullarına başvuruda en önemli parametre olan portfolio hazırlığına dair önemli ipuçlarını ilk ağızdan öğrenmek isterseniz bu webinar’ı kaçırmayız diyoruz.

Webinar tarih ve saati: 23 Kasım 2017, Perşembe 19:00 – 20:00 (Türkiye saati ile)

 •  1927’de kurulan Oxford Brookes Mimarlık Okulu hem araştırma kalitesi hem de öğretim imkanlarıyla uluslararası bir üne sahiptir.
 • İngiltere’deki en büyük mimarlık okullarından biri olan Oxford Brookes Mimarlık Okulu yaklaşık
  600 öğrenci ve 70 personel ile tasarım eğitimi ve araştırmalarında ulusal ve uluslararası
  gündemi belirlemede öncü rol oynamaktadır.
 • Mimarlık Okulu hangi tasarım uzmanlığının sizin için en iyisi olduğunu anlamanıza yardımcı olur. Sunulan uzmanlıklar,
  uygulamada mesleğin değişen doğasını karşılamak için bilinçli olarak oldukça çeşitlidir.
 • Brookes Mimarlık Okulu, ülkenin önde gelen mimarlık eğitim kurumlarından biri olarak tanınmaktadır ve ‘The Architects Journal’ tarafından düzenli olarak İngiltere’deki en iyi beş okuldan biri olarak seçilmektedir.
 • Okuldaki öğrenciler ulusal ve uluslararası müsabakalarda yer alarak ödüller kazanmakta ve ülkedeki en tanınmış mesleki pratikler üzerinde çalışmaya devam etmektedirler.
 • Sürdürülebilir tasarımdan modüler binalara ve bahçe mimarisine kadar uzanan alanlarda araştırmada uluslararası bir üne sahiptir.
 • Okuldaki akademik kadro, İngiltere’nin araştırma konseyleri ve Avrupa Birliği’nden ve endüstriden düzenli olarak araştırma fonu sağlamaktadır ve son yıllarda senelik ortalama £ 1.000.000 araştırma yardımı elde etmiştir. Bu araştırma uzmanlığı, lisanstan doktoraya kadar her seviyede öğretim programına doğrudan katkı sağlamaktadır.
 • Oxford Brookes Mimarlık Okulu, İngiltere’nin bu konudaki regülatör kurumları olan Royal Institute of British Architects (RIBA) ve Architects Registration Board (ARB) tarafından akredite bir okuldur.

Aşağıdaki Mimarlık Yüksek Lisans Programları bu webinarda tanıtılacaktır.