Conestoga College-Kanada kolej sistemi ve göçmenlik

Kanada’nın en hızlı gelişen bölgelerinden olan ve ülkenin Slikon Vadisi olarak adlandırılan Waterloo-Kitchener bölgesinde yüzlerce start-up firma ve her geçen gün büyüyen iş olanakları Conestoga College mezunlarına sürekli yeni iş alanları sağlamaktadır.  Okulun genel yapısı-programlar-başvuru koşulları- konaklama imkanları- postgraduate iş olanakları ve vize ile ilgili tüm merak ettikleriniz için webinere katılabilir veya hemen danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Conestoga College

Alternatif Yurtdışı Eğitim ve Conestoga College doğru öğrenci profilinin tespit edilmesi ve başvuru-vize sürecinin doğru yönetilmesi konusunda çok yakın çalışıyor. Eylül 2020 ve Ocak 2021 başlangıçlı programlarda duolingo test sonucu ile de başvuru yapabileceğimiz Conestsoga College, Kanada'da yaşam hazırlığı için en avantajlı okullardan birisi.

Neden Conestoga College

  • Kanada’nin Slikon Vadisi olarak bilinen konumu sayesinde hem eğitim sırasında hem de sonrasında geniş iş imkanları sunmaktadır.
  • 2020 ve 2021 başlangıçlı programlar için duolingo testi İngilizce yeterlilik için kabul etmektedir. Duolingo testi evinizde 45 USD gibi düşük bir ücrete alabilirsiniz.
  • 1 veya 2 senelik tezsiz master (postgraduate diplomalar) yeni üniversite mezunları veya kariyerlerine Kanada’da devam etmek isteyen profesyoneller için uygundur.
  • 2 ve 3 senelik diploma programları lise mezunlarına hızlı meslek edinme ve ayni zamanda üniversitelere transfer imkanı sunar.
  • Programların pek çoğunda staj veya co-op imkanı vardır.
  • Küçük sınıflarda ve uygulamalı olarak sunulan lisans programları sizi iş hayatına hazırlar.
  • Bölgenin teknoloji merkezi oluşu nedeniyle IT, otomasyon ve teknoloji alanlarında çok sayıda program sunulmaktadır. Bilgisayar, makine, endüstri, elektrik ve elektronik mühendisleri için tercih edilebilecek en iyi okul olduğu söylenebilir. Conestoga College bünyesinde ayrıca çok sayıda yaratıcı sanatlar ve turizm-otelcilik ve mutfak sanatları programları da mevcuttur.

Yapılan araştırmalar Conestoga College bünyesinde daha küçük sınıflarda ve uygulamalı olarak  alınan lisans programlarının mezunlara klasik üniversite mezunlarından daha hızlı ve çok daha iyi maaşlı işler bulmalarında yardımcı olduğunu göstermektedir. Ayrıca tezsiz master olarak adlandırabileceğimiz postgraduate programların yurtdışında üniversite eğitimini tamamlamış yabancı öğrencilerin Kanada’da iş hayatına başlangıç ve network oluşturmada katkısı inanılmaz yüksek. Conetoga College 50 den fazla 1 veya 2 senelik postgraduate diploma programı sunmakta.

Conestoga College

Kanada'nın en kapsamlı mühendislik ve teknoloji uygulamalı programlarını sunan okulu!

Kanada’ya göçmenlik için en sağlam adım: Kanada College Programları

Gittikçe globalleşen dünyada sınırların önemi azalırken, pek çok genç birey ve aile ise yurtdışında bir yaşam planı yapıyor. Sebebi ne olursa olsun eğitimli göçmenler için en kucaklayıcı ülke son yıllarda Kanada.

Kanada express entry olarak bilinen ve farklı kategorilerdeki puanlama sistemi sonucu, en yüksek puanlı başvuranları tercih eden göçmenlik sisteminde, Kanada’da mesleki eğitim almış ve eğitim sonrası çalışmış öğrenciler çok büyük bir oran tutmaya başladı.

Kolejlerde eğitim alan yabancı öğrenciler eğitim süreleri boyunca haftada 20 saat çalışma iznine sahip olurlar. Eğer gideceğiniz program co-op veya full time staj dönemi içeriyorsa, ayni zamanda co-op work permit başvurusu da yapmanız gerekir. Kanada’da 1 yıla kadar olan eğitimlerden sonra 1 yıla kadar, 2 yıl ve daha uzun sureli eğitimlerden sonra 3 yıla kadar postgraduate work permit başvurusu yapılabilir.

Hemen Arayın! Danışmanlarımız Sizlere En Uygun Rehberlik Hizmetini Sağlasın. Hem de Ücretsiz!

Bilgi İstek Formu

Menü
Diğer