CollegeBoard’un yeni normalinde SAT konu testi ve essay kısmı yer almayacak

SAT genel ve konu testlerinin organizatör kurumu olan College Board, koronavirüs salgının gölgesi altında kaotik ortam devam ederken yeni bir karara imza attı ve SAT genel testin isteğe bağlı ‘essay’ kısmıyla SAT konu testlerini kaldıracağını açıkladı.

19 Ocak 2021 tarihinde College Board’ın sayfasından yapılan açıklamada: “Öğrenciler ve kolejler yeni gerçeklere ve üniversiteye kabul sürecindeki değişikliklere uyum sağladıkça, College Board programlarımızın bunlara uyum sağlamasına dikkat ediyor.” denilerek “Öğrencilerin üzerindeki talepleri azaltmak için bazı değişiklikler yapıyoruz.” notu eklendi.

SAT’nin konu testleri Amerikalı öğrenciler için derhal sona erecek, kayıt yaptırmış olanların sınavları iptal edilerek ücretleri iade edilecek; uluslararası öğrenciler için ise 2021 Haziran ayına kadar aşamalı olarak kaldırılacak. İsteğe bağlı SAT genel testin isteğe bağlı ‘essay’ kısmı ise Haziran ayındaki test oturumlarından sonra kesilecek.

Koronavirüs salgınıyla birlikte Amerika’da pekçok üniversite geçici olarak bazıları da daimi olarak SAT sınavlarını isteğe bağlı hale getirmişti.

Share Your Thoughts

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgi İstek Formu

Menü
Diğer