Avustralya Dil Eğitimi Öğrenci Vizesi

Avustralya Öğrenci Vizesi nasıl alınır?

Avustralya vize başvuruları 1 temmuz 2016 itibarıyla online olarak yapılmaktadır. Online başvurunuzu başlatmak için bu linki kullanınız: https://online.immi.gov.au/lusc/login  Vize görevlileri başvurmuş olduğunuz okulun ve milliyeti olduğunuz ülkenin bulunduğu kategorilere göre başvurunuzu değerlendirir ve çoğunlukla telefon mülakatı için sizi geri arar.
Avustralya yıllar  önce elektronik vize uygulamasına geçtiğinden pasaportunuzu vize başvurunuzla birlikte yollamanız gerekmez. Vizenizin onaylandığına dair resmi yazı e-mail veya postayla size ulaştırılır.

Online vize başvurunuz sonrasında İstanbul veya Ankara’da bulunan VFS merkezlerine randevu ile giderek biometric işlemi yaptırmanız gerekecektir.

Avustralya Vize Ücreti

3 aya kadar programlarda turist vizesi başvurusu yapılır. Vize ücreti: 145 AUD

3 ay üzerindeki full time eğitim programları için öğrenci vizesi başvurusu yapılır. Vize ücreti: 620 AUD

Ayrıca VFS’ye yapılan işlem için de 74 TL gibi bir ücret ödenmektedir.

Dil eğitimi öğrenci vizesi için hazırlanması gereken belgeler:

 1. En az 1 yıl geçerli pasaport |
 2. Varsa eski pasaportlarınız
 3. Eksiksiz doldurulmuş vize başvuru formu (danışmanınız tarafından online olarak doldurulacaktır)
 4. vize başvuru ücreti (öğrenci vizesi başvuruları için 620 AUD olup Avustralya Büyükelçiliğinin web sayfasından kredi kartı ile online ödenir. Bu konuda danışmanınız size yardımcı olacaktır.
 5. eğitim alacağınız kuruluştan okul ve saglik sigortasi ucretlerinizin odendigini gösteren kabul mektubu-eCOE (kabul mektubunuzda programın haftalık ders saati, başlangıç ve bitiş tarihleri, konaklama bilgileri, okul + konaklama ücreti ile ilgili bilgiler yer almalıdır. Bu konuda Alternatif Yurtdışı Eğitim’e danışınız.)
 6. en son okuduğunuz okula ait mezuniyet belgesi / diplomanız ( halen öğrenci olanlar için yeni tarihli öğrenci belgesi + transcript)
 7. varsa devam ettiğiniz özel İngilizce kursları, alış olduğunuz İngilizce hazırlık eğitimi bilgileri (ayrıca varsa devam edilen diğer mesleki kurs ve programlarla ilgili sertifikalar)
 8. askerlik terhis / tecil belgesi (e- devletten barkodlu şekilde alınabilir)
 9. arşivli sabıka kaydı (e- devletten Ingilizce olarak barkodlu şekilde alınabilir)
 10. Vukuatlı nüfus orneği
 11. varsa evlenme cüzdanı
 12.  Yurtdışındaki eğitim ve yaşam giderlerinizi karşılayabileceğinizi gösteren dokümanlar;
  – Size ve/veya ailenize ait banka hesap cüzdanı asılları veya banka onaylı fotokopileri (aylik 1700 AUD paraniz bulunmali)
  -eğer banka hesapları sizden başka birine aitse masraflarınızın bu kişi-kişilerce karşılanacağını belirten sponsor mektubu
  -Ailenizde çalışan kişilere ait maaş bordroları
  -Eğer aileniz kendi işini yürütmekte ise iş yeri ile ilgili vergi levhası, faaliyet belgesi, kuruluş gazetesi ve imza sirküleri fotokopileri; varsa şirket broşürleri; şirket yurtdışına ithalat veya ihracat yapıyorsa bunu belgeleyen fatura, irsaliye, sözleşme vs
 13. Varsa gayrimenkullere ait tapular, araba ruhsatı ve varsa kira gelirini gösteren belgeler (kontrat fotokopileri)
 14. Çalışanlar için; Ingilizce CV ile birlikte eğitim süreleri boyunca işyerlerinden izinli olacaklarını belirten yazı. SSK’lı işe giriş bildirgesi, maaş bordroları, çalışılan firma ile ilgili vergi levhası, faaliyet belgesi, kuruluş gazetesi ve imza sirküleri fotokopileri

 

Bilgi İstek Formu

Menü
Diğer