Amerika’da Üniversite Eğitimi

Amerika’da Üniversite Eğitimi alarak kariyerinize yön verebilirsiniz Öncelikle lisans eğitimi için gerekli şartları oluşturmanız gerekmektedir. Bunların önce psikolojik ve sosyal açıdan hazır olmanız. Çünkü Amerika Birleşik Devletleri sosyo kültürel ve eğitim konusunda bizden oldukça farklıdır. Bunun yanı sıra İngilizce eğitim alacağınızı unutmayınız.

Amerika’da Lisans Eğitimi Nasıl

Amerika’da lisans eğitim sistemi iki temel üzerine kuruludur. Ya 4 sene direk üniversite eğitimi alacaksınız ya da 2 yıllık Yüksek Okul (Community College) eğitimi alabilirsiniz. 2 yıllık Yüksek Okuldan sonra bölüm seçerek 4 senelik üniversite eğitimini tamamlarsınız. Amerika Birleşik Devletlerinden en çok tercih edilen sistem Yüksek Okul sistemidir. Bunun en büyük nedeni Yüksek Okullarda kabul görme 4 senelik üniversitelere göre çok daha yüksektir. Genelde TOEFL sınavına ya da  SAT sınavına girmeden rahat bir şekilde kabul edilirsiniz. Bunun dışında ekonomik olarak da çok daha rahattır, ilk iki yılı bu okullarda okuyarak ekonomik açıdan büyük tasarruf sağlarsınız. Ayrıca üçüncü bir avantaj olarak Yüksek Okul okuyanların çoğu doğrudan sene kaybetmeden 4 yıllık bölümlere kabul edilirler. Üniversite mezunu olduklarından iki diplomaya sahip olurlar.

Hayaller Ülkesi Amerika

Hayaller ülkesi Amerika’da eğitim alarak hayatınıza artı değer katabilirsiniz. Prestijli bir eğitim alarak geleceğe umutla bakabilirsiniz. Amerika’da Üniversite Eğitimi için Alternatif Yurtdışı Eğitim ailesi size bu konuda destek olacaktır. Amerika’ya THY ile direkt uçuş sağlayabilirsiniz.

4 Yıllık Üniversite

Eğer tercihiniz doğrudan 4 senelik üniversite eğitimi ise öncelikle TOEFL ve SAT sınavlarına girmeniz gerekir. Bu sınavlardan alacağınız puanlarla beraber lise diploma notunuz da üniversiteye kabulde etkili olacaktır. Anacak İngilizce dil seviyeniz SAT ve TOEFL sınavlarına yeterli değilse o zaman hazırlık eğitimi almanız gerekmektedir. Alternatif Yurtdışı Eğitim dil okulları için buraya tıklayınız.

 

Amerika’da Hukuk, Psikoloji, Film Çalışmaları, Sahne Sanatları, Mühendislik, Mimarlık, İşletme, Arkeoloji, Müzik gibi bölümler tercih edebilirsiniz. Amerika Yüksek Okulları, sizi geleceğe hazırlarlar. Yüksek Okullarla ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

 

Amerika Üniversitelerin Size Kazandırdığı Faydalar

Öncelikle Amerika Üniversitelerinde modern ve kaliteli eğitim alırsınız. Ayrıca yaşam boyunca birçok avantajı bulunmaktadır. Ekonomik olarak da Türkiye’deki üniversitelerden daha uygun fiyata gelecektir.

  • Üniversite sınavı stresi yaşamazsınız, kabulde gerekli olan lise diploma notunuzdur.
  • Amerika’daki tüm bölümlerde  hemen hemen YÖK denkliği bulunur. 
  • Amerika Üniversiteleri dünya çapından prestij ve ün kazanmış okullardır. Burada alacağınız eğitim sizin ileriki hayatınız için büyük avantaj sağlayacaktır.
  • Aldığınız eğitim ve diploma sayesinde hem Türkiye’den hem de dünyadan iş teklifleri alırsınız. Kariyeriniz için önemli adımlar atabilirsiniz. Amerika Üniversiteleri Türkiye’de bulunan Vakıf Üniversitelerine kıyasla çok daha avantajlıdır.

Amerika Üniversitelerinde eğitim alarak sosyal, kültürel ve kariyer alanlarından kendinizi geliştirebilirsiniz. Kariyer hedeflerinize ulaşmak için Amerika’da lisans eğitimi alın.

Alternatif Yurtdışı Eğitim size bu konuda tam destek sağlayacaktır. ISO 9001 hizmet kalite belgesiyle hizmet vermektedir. Geleceğiniz için doğru adımlar atmanıza yardımcı olacaktır.

Amerika Üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak için 0212 292 43 26 nolu numarayı arayabilirsiniz

Amerika dil okulları promosyonlarını görmek için buraya tıklayınız.

Bizi İnstagramdan takip ederek promosyonlar ve fırsatları görebilirsiniz.

Share Your Thoughts

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgi İstek Formu

Menü
Diğer