Amerika’da Lise Değişim Programı

2022 yılı için kontenjanımız dolmuştur. 2023 Eylül ayı için kayıtlarımız 15 Eylül 2022 tarihinde açılacaktır.

 

Amerika’da J-1 Lise Değişim Programları

Yabancı öğrencilerin 1 senelik lise eğitimleri için Amerika’daki devlet okul sisteminde eğitim almasını sağlayan J-1 Lise değişim programları 15-18 yas arası örencilere hitap etmektedir.

ABD genelinde herhangi bir eyalet ve şehirde bulunan ve gönüllülük esası ile öğrenci ağırlayan ailelerin yanına yerleştirilen değişim örencileri programları boyunca hem lise eğitimlerine kaldıkları bölgedeki devlet okulunda devam etme, hem İngilizce seviyelerini geliştirme, hem de kültürel bir deneyim kazanma şansına sahip olmaktadır.

Lise değişim programı suresince örenciler ICES koordinatörleri tarafından denetlenir ve programın kurallarına uyulduğundan emin olunur.

 

Lise Değişim Programına Katılım Şartları

  1. 15-18 yas arasında olmak
  2. En az C not ortalamasına sahip olmak
  3. Tek başına seyahat etme ve aile yanında yasamak için uygun olgunluk seviyesinde olmak
  4. Eğitime İngilizce devam edecek dil bilgisine sahip olmak
  5. Açık görüşlü ve farklı kültürleri öğrenmeye istekli olmak

 

Lise Değişim için homestay konaklama sunulmaktadır.
Dikkatle seçilen gönüllü aileler ABD’de lise değişimi için gelen örencilere oda ve yemek sunmaktadır. Ancak aileler ayrıca örencilere bu hayatlarında bir kez yaşayacakları deneyim sırasında gerekli duygusal desteği de vermek için eğitilmişlerdir. Öğrencilerin de bu kaliş süreleri içinde evin bir bireyi olarak aile sorumluluklarını paylaşmaları- aile aktivitelerinde yer almaları beklenir.

Devlet liseleri değişim öğrencilerinin sınıf ve okullarına getirdiği enerji ve farklı bakış açılarının Amerikalı örenciler için büyük bir avantaj olduğunu düşünmektedir.

Değişim örencileri genelde ABD’de eğitim söz konusu olduğunda Los Angeles, Miami, Chicago veya New York gibi filmlerden tanıdıkları şehirleri hayal ederler. Büyük şehirde bulunmanın getirdiği bir çok avantajın yanında bu tarz büyük şehirlerde örencileri bekleyen en büyük zorluk daha girişken ve kendi ayakları üzerinde durabilen bireyler olduklarının varsayılmasıdır. Daha küçük ve daha az uluslararası öğrenci bulunan şehirlerde hem okul ve örenciler- hem de aileler örencilere karşı daha anlayışlı, ilgili ve destekleyici olurlar.

Lise değişim programlarında öğrencinin yaşı, karakteri, dersleri, İngilizce seviyesi bir bütün olarak değerlendirilerek yerleştirme yapılmaktadır. Gideceği bölgeyi seçerek programa katılmak isteyen öğrencilerin ek ücretler ödemesi beklenir.

Lise Değişim Örencileri için ABD varış oryantasyonu

Program dahilindeki her lise değişim öğrencisinin gidecekleri bölgeye göre New York veya Los Angeles’a uçarak 4 gün/ 3 gece sürecek oryantasyona katılmaları gerekmektedir.

 

Program ücreti: 1 senelik lise değişim program ücreti okul, konaklama, yemekler, sağlık sigortası ve danışmanlık hizmeti dahil 9.000 USD’dir.

 

Detaylı bilgi için 0542 292 4322

 

Share Your Thoughts

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgi İstek Formu

Menü
Diğer