Amerika dil okullarında konaklama

Amerika’da dil eğitimi alan öğrencilerin öğrendiklerini günlük hayatta ana dili İngilizce olan kişilerle pratik yaparak pekiştirebilmesi açısından aile yanı konaklama daha çok tercih ve tavsiye edilmektedir. Ailelerden genellikle yarım pansiyon seklinde konaklama talep edilir; aile öğrencinin sabah kahvaltısını ve akşam yemeğini verir. Aile yanında kalarak Amerikan kültür ve geleneklerini daha yakından tanımak mümkün olur. Aileler anne-baba ve çocuklardan oluşabileceği gibi tek başına yaşayan veya artık emekli olup çocukları evden ayrılmış kişiler de olabilirler. Birden fazla öğrenci ağırlayan aileler oldukça yaygındır.

Daha bagimsiz bir konaklama tercih eden ogrenciler icin okullarin sundugu yurt veya ogrenci apartlari tercih edilebilir. Bu konaklama turunde ogrenciler tek kisilik veya baska ogrencilerle paylasacaklai odalarda kalirlar. Ozel banyolu odalar bulunan yurtlar yaninda banyo-mutfak ve oturma lanalarinin paylasimli oldugu secenekler de coktur.

Univeriste bunyesinde bir dil okulunda egitim alan pgrenciler icin ideal olan konaklama turu ise univeristeye ait yurtlardir. ABD universitelerinde yurtlar genelde iki kisilik odalar ve paylasimli banyolarda sunulmaktadir. Univeriste yurtlarinin cogunda yemnekler de konaklama fiyatina dahildir. Ozellikle Amerikali ogrencilerle ayni ortamda yasayip Ingilzice prartik etmek ve sehir merkezinden disarida olan kampuslere rahat ulasim saglamak univeriste bunyeisnde dil egitimi alip yurtta kalacak ogrenciler icin avantajli olacaktir.

Bilgi İstek Formu

Menü
Diğer