EC NEW YORK DİL OKULU

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

Amerika, Kanada, İngiltere, Malta, Güney Afrika ve İrlanda’da İngilizce eğitimi sunan, onlarca şubesi bulunan EC English  İngilizce dil eğitimini daha anlaşılır ve kolay hale getirmek için en son teknolojik olanakları, elektronik akıllı tahtalar, dil laboratuvarları gibi araçları okullarında sunmalarıdır. 

EC English’in New York okulu Manhattan’ın kalbinde, Times Meydanında yer alır. 33 katlı ünlü Paramounth Building’in  içerisindedir.  Grand Cenral metro istasyonu, New York Public Library, Rockefeller Center ve çok daha fazlası hemen yanı başınızda bulunur. 17 sınıflı, 255 öğrenci kapasiteli okulda sınıf mevcudu ortalama 11 kişidir (maksimum 15). 16 yaş üstü tüm öğrencilere açık olan okulda bulunan öğrencilerin yaş aralığı yoğunlukla 21-25 arasıdır. 

Genel İngilizce programlarını haftada 20 ders, 24 ders ve 30 ders olmak üzere üç ayrı yoğunlukta sunar. Genel İngilizce derslerinize sabah yerine öğleden sonra da katılabilirsiniz. Öğleden sonra dersleri sabah derslerine göre daha uygun fiyatlıdır. Yüksek kalitede eğitimi uygun fiyata almak istiyorsanız danışmanlarımızdan EC New York Afternoon Course fiyatlarını isteyiniz. Merkezde English for Work programı ile haftada 20 ders Genel İngilizce ile 10 ders İş İngilizcesi dersi verilmektedir. EC New York okulunda TOEFL Hazırlık  ve 20 ders Genel İngilizce’ye ek olarak 10 ders şehir hakkında konulara yoğunlaşılan ve gezilerin yer aldığı  English in the City programı da sunulmaktadır. Sadece New York okulunda sunulan bir diğer göze çarpan program ise English+Dance Programıdır. Programda haftada 20 ders Genel İngilizceye ek 5 ders dans dersleri verilmektedir. Dans dersleri New York’un en ünlü ve en büyük dans okulu olan Broadway Dance Center’da verilmektedir. 

Okulun içerisinde 30 yaş üstü öğrenciler için ayrı bir bölüm bulunur. Derslikler tamamen ayrı bir bölümdedir. 30+ Programı için okulda 8 derslik ile 120 öğrenci kapasitesi bulunur. Öğrenci yaş ortalaması 30-40 yaş arasıdır.

EC English dil okulu, kayıt olduğunuz andan itibaren İngilizce çalışmaya başlayabilmeniz için  MyEC Online hesabınızı aktive eder. Okulda sunulan ücretsiz konuşma derslerine kaydolup, telaffuz ve dinleme becerilerinizi ilerletebilirsiniz. EC tüm merkezlerinde olduğu gibi New York okulunda da öğrencilerine öğrenim garantisi vermektedir. Eğer derslere katılıyor, ödevlerinizi yapıyor fakat yeterli ilerlemeyi gösteremiyorsanız ücretsiz ek dersler ile hedeflenen düzeye ulaşmanız sağlanır. 

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

EC New York, öğrencilerine her ay yenilenen aktivite programıyla bu güzel şehri keşfetmeleri ve sosyalleşmeleri için pek çok aktivite ve gezi hazırlamaktadır. Dünyanın en büyük tiyatrolarından, sanat galerilerinden ve müzelerinden bazıları kapınızın önündeyken, tek bir sıkıcı an bile olmayacaktır. Wall Street, Broadway, Özgürlük Heykeli, Madison Square Garden, Times Meydanı ve daha pek çoğu hemen yanı başınızda. Central Park’da rahatlayın ya da şehrin inanılmaz gece hayatını keşfetmek için dışarı çıkmadan önce öğleden sonralarınızı canlandırmak için Times Meydanı’nda yürüyüşe çıkın. EC New York örnek aylık aktivite listesine göz atmak için tıklayın.

Konaklama

Aile Yanı

Sıcak bir karşılamadan ev yemeklerine, bir evin tüm keyfine varın. Aile yanında kalmak size her gün rahat bir atmosferde dil pratiği yapma ve gerçek bir evin sıcaklığını ve konforunu yaşama fırsatı verir. Kalacağınız ülkenin adetlerini ve kültürünü öğrenmenin en iyi yollarından biridir. EC New York dil okulunun sunduğu aile yanı konaklamalar Manhattan içi ve Manhattan dışında olmak üzere ikiye ayrılır. Manhattan içinde olan ailelerin haftalık konaklama ücretleri daha yüksek fiyatlıdır ve okula daha yakın mesafededir, yaklaşık 25-45 dakika uzaklıktadırlar . Manhattan dışındaki aileler genellikle Brooklyn, Queens, Bronx, Staten Island, New Jersey bölgelerinde yer alır. Manhattan dışında yer alan aileler okula yaklaşık 45-60 dakika uzaklıktadır. Konaklamalar genellikle tek kişilik odada sabah kahvaltısı dahil  olacak şekilde tercih edilir. Yarım pansiyon seçenekleri de mevcuttur. 16 yaş üstü tüm öğrenciler aile yanı konaklama hizmetinden yararlanabilirler. 

Öğrenci Rezidansları

Diğer öğrencilerle birlikte yaşamak; dünyanın her yerinden arkadaş edinmek, fikir ve deneyimleri (hatta yemek tariflerini!) paylaşmak için harika bir yoldur. Rezidansların çoğu yemeksizdir, yani kendi yemeğinizi yapma veya yerel restoran ve kafelerde yeme seçimi size aittir. Özgürlüğünüzün tadını çıkarabilirsiniz.

Midtown East Yurdu
Lexington Avenue’da East 53rd Street bulunan yurt Grand Central Station ve ikonik Chrysler Binası’na yürüyerek 10 dakika kadar uzaktadır. 3. ve 2. Caddelerdeki birçok mağaza, restoran, kafe ve bar 5 daikaklık yürüme mesafesindedir. Yurt, EC New York dil okuluna yürüyerek 20 dakika, metro ile 10 dakika uzaklıktadır. Odalar stüdyo daireler şeklinde olup, tek kişilik ve özel banyoludur. Çift kişilik odalar da mevcuttur. Ortak mutfaklarda öğrenciler yemeklerini kendileri hazırlamaktadırlar. Yurda 18 yaş üstü öğrenciler kabul edilir. 

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI