Amerika Dil Okulları ile İlgili Temel Noktalar

amerikada-yasam

Amerika’da Yaşam ve Konaklama

İnsanların günlük yaşamlarındaki küçük değişiklik ve farklar aslında büyük bir değişim yaratabilir. Amerika’da dil eğitimi alırken bu deneyiminizin bir parçası da farklı kültürleri farketmek, anlamak ve onlarla iletişim kurmayı öğrenmek olacak.

Eğer aile yanında kalıyorsanız aileden çok şey öğreniyor olacaksınız. Yurtlarda ise farklı ülke ve kültürlerden  ömür boyu sürecek yeni arkadaşlıklar kurabileceksiniz. Burada en önemlisi yeniliklere ve olasılıklara açık olmak.

Amerika Dil Okulları ve Eğitim

İnsanların eğitim ve öğretme kültürlerinin de ülkelere göre farklılık gösterdiğini biliyor muydunuz? Amerika’da 16 yalın üzerinde bir öğrencinin bağımsız ve kendi kendini motive edebilecek bir disipline sahip olması beklenir. Öğretmenler size hem sınıf içinde hem de ders sonrası aktivitelerde İngilizcenizi geliştirmeniz için gereken yöntemleri anlatacaktır ama kimse sizi ekstra ders çalışmanız için zorlamaz. Kaldığınız aile veya yurttaki arkadaşlarınızla olabildiğince iletişim halinde olmak, ders dışı sosyal aktivitelere katılmak ve sınıf içinde aktif olmak öğrenme hızı ve kalitenizi etkileyecektir.

Amerika’da yaşama adapte olmak

homesickYeni bir ülkede yaşamaya başladığınızda adapte olmanın biraz zaman alması normaldir. Amerika’ya ilk geldiğinizde pek çok şey Türkiyede alışık olduğunuzdan farklı gelebilir. Hatta ilk bir kaç haftada evinizi çok özleyebilir, geri dönmek bile isteyebilirsiniz. Homesick olarak adlandırılan bu durum pek çok yabancı öğrencinin başına geliyor; endişelenmeyin, uzun sürmeyecektir. Okulunuza ve arkadaşlarınıza alıştığınızda zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Amerika dil okulları ile ilgili sorularınız için bizi her zaman ziyaret edebilir güncel Amerika dil okulları fiyatları sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Share Your Thoughts

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgi İstek Formu

Menü
Diğer