• “Alternatif Yurtdışı Eğitim Kadıköy Şubesi eğitim danışmanlarından Şeyma Erdede İngiltere’de ki yaz okullarını gezdi ve izlenimlerini bizim ile paylaştı”

  “Alternatif Yurtdışı Eğitim Kadıköy Şubesi eğitim danışmanlarından Şeyma Erdede İngiltere’de ki yaz okullarını gezdi ve izlenimlerini bizim ile paylaştı”

  yaz19 yaz18 yaz17 yaz16 yaz14 yaz13 yaz12 yaz11 yaz10 yaz9 yaz6 yaz8 yaz5 yaz4 yaz3 yaz2  yaz 15 yaz26 yaz25 yaz24 yaz23 yaz22 yaz21 yaz20   yaz25  

  BUCKSMORE OXFORD & BUCKSMORE CAMBRIDGE

  7 -17 yaş arası öğrenciler için yaz aylarında olan, İngilizce dil eğitimi , aktivitelerle birlikte içiçe programlardır. Derslerin genellikle yarım gün yapıldığı Bucksmore yaz okullarında , günün diğer bölümünde rehber öğretmenler eşliğinde sosyal ve sportif aktiviteler vardır , öğrenciler tarihi ve turistik yerler ile çevre şehirleri ziyaret ederler .

  Bucksmore yaz okulu programına katılan gençler, İngilizce pratik yapma fırsatını derslerin dışında da sıkça bulabilirler, öğrenciler ingilizce öğrenmek için farklı ülkelerden gelmiş yaşıtlarıyla sosyal ve sportif aktivitelere katılarak İngilizcelerini pekiştirebilirler.

  Öğrenci yurdunda günün her saatinda ulaşabilecekleri danışmanları bulunmakta .Öğrenci yurdları kollejlere yürüme mesafesinde .Sadece Londra’da ki Duff Miller yaz okulunda otobüs veya  metro kullanmak gerekebilir ve öğrencilerin yanında mutlaka yardımcı bir öğretmen bulunmakta.

  Öğrenciler havaalanında bir okul görevlisi tarafından karşılanıp konaklayacakları yerlere kadar bırakılırlar. Öğrencilerle, sosyal aktiviteler ve geziler sırasında da yakından ilgilenilir. Bucksmore okullarında her zaman sağlık görevlisi bulunmakta.

  Bir çok yaz okulu seçme şansınız var bunları sayıcak olursak :

  Corpus Chrıstı College,Clare College,St. Hilda’s College ,Fitzwilliam College,Magdalene College,Brasenose College,Duff Miller College(Londra),Pulumton College (Brighton),King Edward’s School.

  En ilgi çekici programlar Cambridge Univeristy & Oxford Univeristy bünyesindeki genç liderler programı ve dünyanın en önde gelen üniveristeleri için başvuru hazırlık programlarıdır.

  Kings Edward bünyesindeki 7-10 yaş öğrenciler için yaz okulu programında beş öğrenciye bir okul görevlisi yardımcı oluyor. Böylelikle ailelerin gözü arkada kalmıyor.

  CORPUS CHRISTI COLLEGE

  Bu okulda 14 ve 17 yaş aralığında öğrencilerin katılabildiği genç liderler programı bulunmakta haftada yaklaşık 28 saatlik bir eğitim programı alıyorlar daha sonrasını aktiviteler oluşturuyor.

  Başka şehirlere de gezi düzenleniyor. Sportif aktiviteler gerçektende çok cazip.Cambridge üniversite yurtlarında   1-2 kişilik odalarda tam pansiyon kalma şansları var.

   

  Bir diğer program ise üniversite hazırlık programı 16 -18 yaş öğrencilerin katılabileceği bir program bu programda öğrenciler 20 saatlik bir paket program ile İngiltere eğitim sistemi hakkında bilgilendirilirler ve dünyanın en popüler üniversitelerine giriş ve başvuru koşulları hakkında bilgi sahibi olurlar. Birkaç dakikalık mesafede şehir merkezine gidebilir ve mağzaları gezme şansı yakalayabilirsiniz. King’s College Chapel yürüme mesafesindedir.

   

  CLARE COLLEGE CAMBRIDGE  
  14-17 yaş arasında ki öğrenciler hafta da 22.5 saatlik dil eğitimi alıyorlar diğer zamanlarda   sosyal ve sportif aktivitelere katılıyorlar. Cambridge üniversite yurtlarında   1-2 kişilik odalarda   tam pansiyon kalma şansları var. Okul şehir merkezine ve market square’ e çok yakın.   Hava alanı uzaklıkları Gatwick 2 saat, Stansted 30 dakika,Heathrow 1.5 saattir.  

   

  ST.HILDA’S COLLEGE OXFORD UNIVERSITY

   

  Okul Oxford merkeze yaklaşık 10 dakikalık bir sürede. 14- 17 yaş arası öğrencilerin haftada 22.5

  saatlik bir dil eğitimi alma şansları var. Geri kalan zamanlarda aktivitelere katılma şansları

  bulunmakta. Her İngilizce seviyesinde gruplar bulmak mümkün. ST.Hilda’s College nehir

  kenarına çok yakın kendizi bir masal kahramanı gibi hissedebiliyorsunuz.

  Tabi Alice Harikalar Diyarının da Oxford ‘da yazıldığını biliyorsanızJ İki gün tam geziler

  düzenleniyor. Yarım gün şehir yakınlarında geziye gidebiliyorlar.

  Hava alanı uzaklığı Gatwick 2 saat, Heathrow 1 saat uzaklıkta.

  St Hilda’s College, Oxford University

   

  Dünyanın en eski İngilizce konuşulan üniversitesi olan Oxford Üniversitesini görebilir,Hanrry Potter’ın çekildiği Christchurch College’ın bulunduğu güzel kollejleri gezebilirsiniz.Gündüzleri huzurlu nehir boyunca kayık gezileri yapabilirsiniz. Oxford’da her yer tarih kokuyor ve bizi içine çekiyor.

  Bucksmore okullarının eski öğrencileri arasında ünlü yazarlar,aktörler ,siyasetçiler ve bilim adamları bulunmakta.

   

  Okulda sunulan en büyük fırsat yaz okullarında büyük yeşil alanların olması ve çocukların bir çok spor aktivitesine katılabilmesi . Tabi bunların başında futbol geliyor. Yaz aylarında havanın da güzel olması nedeniyle dışarıdaki sosyal aktiviteler çocuklar için ideal.

  İlgi çekici bir diğer programda 13- 17 yaş arası öğrenciler için üç şehir programı: öğrencilere Londra,Edinburg, Carddiff olmak üze Birleşik Krallık tarihinde önemli yer alan üç şehiri gezdiriyorlar. İki haftalık bir program. Kaleler,müzeler, mistik Stonehenge, göller,ve meşhur Edinburg festivali. Öğrencilerin vizyonu için faydalı bir program.

  Oxford ve Cabmbiridge yaşayan insanların birinci ulaşım aracı bisikler tabi bunun büyük bir bölümünü öğrenciler oluşturuyor. Kollejlerin içerisinde ferah bir şekilde çalışma alanları bulunmakta .

  Bucksmore Yaz okullarının kendilerine ait konferans salonlarıda bulunmakta bu salonlarda etkinlikler düzenleniyor sinema gecesi, öğrencilerin kendi aralarında gösterileri ve küçük yarışmalar gibi…

  Oxford üniversitesinin kütüphanesi.Dünyanın en iyi 10 kütüpanesinin içinde.Şehrin merkezinde öğrencilerin ilgisini çeken bir nokta.

  FITZWILLIAM COLLEGE CAMBRIDGE

  13-17 yaş öğrencilerin katılabileceği programlar bulunmakta. Okul şehir merkezine 15 dakika. İlgi çekici olan sanatsal faaliyetlerin bulunduğu bir okul. Onbeş saatlik İngilizce dil eğtiminin üstüne haftada üç öğleden sonra sanatsal aktivite seçme şansları var bunlar: dans,tiyatro, film prodüksüyonu ,resim gibi. Yine bu yaz okulunda da iki tam ve bir yarım gün olmak üzere geziler düzenlenmekte. Konaklama ise Fitzwilliam College Cambiridge yurtlarında tek kişilik odalarda kalma şansları var. Hava alanlarına uzaklığı Gatwick 2saat. Stansted 30 dakika, Heathrow 1.5 saattir.

   

   

  BRASENOSE COLLEGE OXFORD & MAGDALENE COLLEGE CAMBRİDGE

  Bu kollejlerde yaş ortalaması bir az daha büyüyor (16-19) burdaki yaz okulundaki program Advanced Studies Program: 2 haftalık bir programdır. Lise öğrencileri için ideal programdır. Öğrenciler seçmeli olarak iki ders seçerler (matematik,kimya biyoloji gibi…) Öğrencinin isteğine göre IELTS hazırlık dersi de alabilir.Konaklama ise tek kişilik odalarda kalma şansı var. Havaalana uzaklığı: Gatwick 2 saat,Heathrow 1 saatdir.

  Bütün yaz okullarının yemek salonları biribirine benzemekte. Öğrenciler için tarih kokan bir salonda yemek yemek farklı bir deneyim olacaktır.

   

   

  SELWYN COLLEGE CAMBRIDGE

  Bucksmore yaz okulu programlarının içinde 18-25 yaş öğrencilerin gelecek iş hayatlarına bir artı katacak bir diğer program ise: Summer Business program: 2 hafta sürüyor öğrenciler işletme üzerine İngilizce öğrenirler ,marka haline gelmiş fabrikalara gezi düzenlenir,workshoplara katılırlar, 2gün ve yarım gün gezileri mevcuttur.İki hafta sonrasında isteyen öğrenciler ingilteredeki bazı şehirleri gezme şansı olabilir (özel otobüsle). Böylelikle İngileredeki iş endüstrisinden haberdar olurlar ve İngiltere kültürünü öğrenirler.

  KING EDWARD’S SCHOOL

  King Edwar’s yaz okulunda iki öğrenci grubu var 7-10 yaş ve 11-17 yaş. Onbeş saatlik dil eğitimi ardından sosyal ve sportif aktiviteler bulunmakta. 10 yaş altı öğrenciler için her beş öğrenciye yardımcı öğretmen düşmekte anne ve babalar için güzel bir haber olsa gerek. Yine iki hafta iki buçuk gün gezi hakları bulunmakta.

  DUFF MILLER COLLEGE LONDRA

  Londra’da Kensington bölgesinde bulunan gerçektende güzel bir noktada olan bu kollej yaz ayları için ideal.Natural History, Science müzesine ve Hyde parka yürüme mesafesinde 14- 17 yaş öğrencilerin katılabileceği 20 saat İngilizce dil eğitimi ve kalan zamanlarda Londra’da bütün dünyaca bilenen mekanlara gezilerin olduğu ve ulaşımda öğrencilerin ekstra para ödemediği bir program. Londra’yı yakından keşfetmek ve İngilizce eğitim olmak için güzel bir seçim olabilir.

  Duff Miller yurt binası Princess Beatrice House 2014 yılında açılmış gerçektende çok modern ve ferah iki kişilik ve tek kişilik odalar bulunmakta. Yurt odalarına elektronik kartlarla giriliyor. Anne ve babalarının gönül rahatlığıyla Londra,Oxford ve Cambirige’deki yaz okullarına çocuklarını yollayabilirler.Hem çok güvenilir şehirler hemde Oxford ve Cambrige üniversiteliri altındaki bu okullarda   geleceğe dair güzel bir tecrübe sahip olacaklardır.

   

  Tarih: Şub 26, 2015

  Yorum Yazınız

  Hey, bu yorumu yapman artık çok kolay. Bu Harika sadece gerekli alanları doldurup gönder hepsi bu kadar. Sadece yayınladıktan sonra bi göz atıcaz o kadar.

  Doldurulması zorunlu alan*

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.