• Alper Karakaya Bournemouth’tan bildiriyor

  Alper Karakaya Bournemouth’tan bildiriyor

  Alternatif Kadıköy ofisi aracılığıyla Bournemouth KINGS Dil okuluna giden Alper sıcağı sıcağına bizlerle fotolarını paylaştı;
  alper-karakayaİlk yurtdışı ve dil okulu hikayesini, Işık Üniversitesi İşletme öğrencisi Alper’in alternatif Kadıköy’den Kerim bey’e attığı maili aktarıyoruz; “Kerim bey selam. Sorunsuz bir 3.5 saatlik uçuşun ardından Londra Gatwick’e indim, trenle de 4 saate yakın bir yolculuk sonrası sizin bana vermiş olduğunuz oryantasyon sayesinde yanında kaldığım ailenin evine elimle koymuş gibi ulaştım. Ailenin sporla uğraştığını önceden biliyordum ancak sanırım bu aile bayağı bir sporkolik: Spor odası yapmışlar evin bir odasını . Bana çok yakın davrandılar – geldiğimde akşam 8’igeçiyordu ve İngilizler genelde 6 gibi akşam yemeği yiyorlarmış – ben açımdır diye bana güzel bir sandviç hazırladılar (aslında beraber hazırladık)– yalnız evdeki tüm içecekler sağlığa yararlı cinstendi. Ben kola istedim ama yokmuş – yarın benim için alacaklarmış – maden suyu içtim o yüzden. Sparkling water diyorlar burada – normal su istemek için “still water” demek gerekiyormuş. Yarın kahvaltıyı benim için tipik ingiliz tarzı yapacaklarmış. İçinde fasülye de varmış. English breakfast yiyeceğiz

  alper-karakaya-1Okulun ilk günü seviye tespit sınavı ardından etrafı dolaştırıp nerede ne var herşeyi gösterip anlattılar Kings yetkilileri. Zaten sizin Kadıköy Alternatif ofiste bana vermiş olduğunuz İngiliz sim kartını da kullanıyorum. Ardından serbest zamanda hava da güzelken dolaşmaya çıktım. Kings okulu Bournemouth’ta yürüyerek bile her yere yakın zaten. İngiltere’yi hiç bu kadar sıcak ve eğlenceli tahmin etmemiştim. Gerçi filmlerde hep Londra ve kasvetli havasını görüyoruz ancak Bournemouth tamamen farklı. Yazlık bir şehir gibi.
  Hemen buranın meşhur “pier” denen bölgesine gelip bir selfi çektim. Etraf cıvıl cıvıldı. Bir de festival varmış. Büyük Amerikan kamyonları – karavanları , motosikletler, bmx bisiklet gösterisi, canlı müzik, standlar, hot dogcular, fish&chips…herşey vardı. Anlaşılan bayağı bir fish & chips (balık ve patates kızartması) yiyeceğim gibi gözüküyor…
  Bira kültürü olanlar için eski denizcilerden kalma çok güzel pub’lar var. Aslında fotograf çekmek için bile ziyaret edebilirim birini. İçeride “locals” dedikleri şehir sakinleri var genelde yaşlı amcalar..

  Dil okulu bir yana, gezmeye dolaşmaya dahil gelinebilirmiş aslında Bournemouth’a. İnsanlar çok rahatlar burada – bu da size huzur veriyor. Neyse biraz da alternatif Kadıköy’ün bana (iyi ki de) tavsiye ettiği okulum KINGS’ten bahsedeyim: Okul esasen içi yeni dışı eski bir bina (“refurbished”) diyorlar.

  alper-karakaya-2 Sınıfta 14 kişiyiz, tahtamız interaktif ve internete bağlı. Okulda da wi-fi var zaten heryerde. Bizim okulun bahçesi var ve gayet geniş, havalar güzel olduğu için de birping pong masası koymuşlar. Öğrenciler genelde ders aralarında burada sosyalleşiyor. Kantininde bukharda pişmiş sebzesinden şinitseline herşey mevcut.
  2. haftamda Brezilya’lı, Polonya’lı ve Koreli arkadaşım oldu. Bu şehirde neredeyse her yer park ve yeşillik ister yeşile ister sahile doyabiliyorsunuz. Dolaşmak için bisiklet de ideal aslında yakında kiralayabilirim bir tane.
  Yarın okulun bir eğlencesi olacak, haftasonu da Londra turu. Arkadaşlarımla Madame Tussaud müzesi veBig Ben’I görmek istiyorum. Sonra da Türkiye’deki arkadaşlarıma ve aileme birşeyler almak için Oxford Street’te dolaşacağım. Ji-Hwan (Koreli arkadaşım) apple store’a gitmek istiyor oradan da Hamley’s diye bir oyuncakçı varmış oraya bakacağız. Paulo (Brezilyalı arkadaşım) Chelsea maçına bilet bakıyor şimdi – gidemezsem de en azından bir formasını alırım diyor. Ben Arsenal’I tutuyorum ama, dur bakalım. Pawel (Polonyalı arkadaş) tarih meraklısı, Londra Dungeons (zindan) ve kulesini ziyaret etmek istiyor…

  Tarih: Haz 19, 2015

  Yorum Yazınız

  Hey, bu yorumu yapman artık çok kolay. Bu Harika sadece gerekli alanları doldurup gönder hepsi bu kadar. Sadece yayınladıktan sonra bi göz atıcaz o kadar.

  Doldurulması zorunlu alan*

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.