Üniversite İzlenimleri

cagri-kilickaya
HUDDERSFIELD UNIVERSTIY: Çağrı Kılıçkaya – Huddersfield Üniversitesi’nde Eczacılık lisansı okuyan Çağrı, yaptığı spor dalından ötürü görme fırsatı bulduğu pekçok İngiliz üniversitesiyle Huddersfield’i kıyaslıyor ve bakın neler diyor?

DEVAMINI OKUYUN

burak-cetinkaya-1MANCHESTER METROPOLITAN UNIVERSITY: Burak Çetinkaya: Manchester’da işletme mastırı yapan Burak, ‘Veriyi öğrenmek için değil, yorumlamak için al’ felsefesini öğrendim diyor ve akıcı Türkçesiyle tecrübelerini aktarıyor.

DEVAMINI OKUYUN

University-of-StrathclydeSTRATHCLYDE UNIVERSITY: Aslı Sanem Çan: Genel olarak yurtdışında eğitim bana yurtdışında iş olanakları sağladı. İş hayatımı şekillendiren etkenleri daha iyi anladığım için işimi yaparken kendimi daha açık ifade ediyorum, çözüm önerirken kendime daha güvenliyim. Özellikle İskoçya da yapmanın bir artısı ya da eksisi olduğunu düşünmüyorum.

DEVAMINI OKUYUN

burak-korogluLONDON SCHOOL OF ECONOMICS: Burak Kıroğlu: Yurtdışında en iyi üniversitelerde okumak her öğrencinin hayalidir. Bunu gerçekleştirenlerden birisini sayfalarımıza konuk ediyoruz: Burak Kıroğlu. Burak halen London School of Economics’te politik ekonomi üzerine mastır programına devam ediyor. Burak’ın nasıl başardığını merak ediyor musunuz?

DEVAMINI OKUYUN


University of Manitoba – Yusuf Nebhan Aydın Üniversiteden mezun olmadan önce kendime belli birkaç hedef belirledim. Bu hedeflerimin arasında yurtdışında kaliteli bir üniversitede mastır programına katılmak da vardı.

DEVAMINI OKUYUN