Swiss Hotel Management School

5 yıldızlı otelcilik eğitimi!

SHMS, Swiss Hotel Management School

Swiss_Hotel_Management_School

Otel yönetimi konusunda köklü bir tarihe sahip olan İsviçre, bu alanda dünyanın en iyi okullarına da ev sahipliği yapmaktadır. Dünya genelinde başarılı pek çok otel yöneticisi mesleki eğitimlerini bu güzel ve güvenli ülkede tamamlamıştır.

100 yıldan fazla bir zaman önce İsviçre’de ilk otellerin inşa edilmesiyle bu tarihsel mükemmellik başlamıştır. Sırtını dağlara dayamış bir vaziyette Cenevre Gölü’ne bakan ‘Caux Palace’ da inşa edildiğinde zamanının en etkileyici otellerinden birisiydi. Bugün Swiss Hotel Management School’a evsahipliği yapan “Caux-Palace”ta her yıl 60’tan fazla ülkeden gelen yüzlerce öğrenci Turizm & Otelcilik eğitimi almaktadır.

SHMS, lisans ve yüksek lisans öğrencileri için Otel Yöneticiliği, Restoran, Organizasyon, Spa ve Tesis Yöneticiliği gibi çeşitli alanlarda akademik programlar sunan, İsviçre’nin önde gelen Otel Yöneticiliği okullarındandır. SHMS İsviçre ve dünyanın çeşitli yerlerinde staj imkânlarını da içeren yoğun bir akademik program ve müfredat üzerine kurulmuştur.

Okulun dünyanın önde gelen otelleriyle güçlü bağlantılar içinde olması, mezun öğrencilere geniş istihdam olanağı sağlar.

SHMS, uluslararası istihdam ve insan kaynakları ofisleri tarafından kabul gören 10 uluslararası otelcilik okulu arasına girmiştir.

Swiss Hotel Management School tarafından sunulan programlara bakarsak:

Lisans Programları

  • Uluslararası Otel İşletmeciliği
  • Uluslararası Etkinlik/Faaliyet İşletmeciliği

Lisansüstü Diploma Programları

  • Otel Yöneticiliği
  • Otel Operasyonları Yöneticiliği
  • Etkinlik/Faaliyet Yöneticiliği
  • Yiyecek & İçecek ve Restoran İşletmeciliği

Yüksek Lisans Dereceleri

  • Uluslararası İşletme: Otel, Tesis ve Kaplıcı İşletmeciliği
  • Uluslararası İşletme: Yiyecek & İçecek ve Restoran İşletmeciliği

Swiss Hotel Management School ‘Caux-Palace’ ve Leysin’de kurulu kampüsleriyle İsviçre’nin en büyük İngilizce eğitim veren otel yöneticiliği okullarından birisi durumundadır. SHMS’den alınan diplomalar turizm & otelcilik sektöründe dünyanın en büyük kuruluşlarının kapısını açan bir anahtar durumundadır. Sertifika, diploma, lisans ve mastır seviyelerinde eğitim veren SHMS; kalifiye, uluslararası standartlarda, motivasyonu yüksek akademik kadrosu ve son sistem eğitim araç-gereciyle eğitim vermektedir. Programlar SHMS’de 5 aylık eğitim ve 4-6 aylık işyeri stajı şeklinde sunulmaktadır. 5 aylık akademik eğitimin ardından sunulan, İsviçre veya başka bir ülkede otel veya restoranlarda gerçekleştirilen stajla birlikte SHMS mezunları teorik eğitimin yanında işyerinde uygulamalı olarak da öğrendiklerini pekiştirmektedirler. Staj süresince küçük bir miktar maaş alan öğrenciler, böylelikle eğitim masraflarına çok sınırlı da olsa katkıda bulunmuş olurlar..

Okul ücreti ve tam pansiyon konaklama Leysin Caux / Montreux
Başlangıç Tarihleri 08 Şub 2016
05 Eyl. 2016
08 Şub. 2016
05 Eyl. 2016
Diploma/Higher Diploma – Caux CHF 33.150.-
Lisans Programları1. Sene CHF33.450.-
Lisans Programları2. Sene CHF31.250.-
Lisans Programları3. Sene CHF31.250.- CHF32.150.-
Master of International Business in Hotel, Resort & Spa Management or Food & Beverage and Restaurant Management(Postgraduate Diplomayı bitirmiş öğrenciler buraya geçiş yapabilirler!) CHF34.450.-
Master of Science in International Hospitality Management CHF36.650.-

•Okul Ücreti
•Çift kişilik standart odada konaklama
•Haftanın 7 günü tam pansiyon konaklama. 3 farklı mutfaktan yemek seçimi. Staj süresince öğrencilere aylık ortalama CHF 2.168.-  CHF 2.450.- yemek, konaklama, sigorta ve vergiler düşüldükten sonra net CHF 1.000.- CHF 1.400.- civarında maaş ödenmektedir.
Ek ücrete dahil olanlar: – kayıt ücreti – Başlangıç haftasonu organizasyonu – Ziyaretçi vergisi – Oturma izni – Kitaplar – Maksimum 10 saat “Study mentor” desteği – Staj yeri ayarlanması – Öğretim materyalleri – Misafir konuşmacılar – Mezuniyet töreni (1./2. sınıf öğrencileri için değildir) – Öğrenci Kartı – Tren pasosu  – SHMS Takım elbisesi ve üniforması (master öğrencileri hariç) – 2 sefer gezi veya profesyonel ziyaretler – Tıbbi / Kaza sigortası (Okul müddetince) – SHMS öğrenci danışmanından sosyal asistanlık – SHMS kütüphane, internet, disko/bar, jimnastik vs. imkanlarının kullanımı – KDV – Leysin: “Club Maxx!” üye kartı (250 kredilik – Foundation öğrencileri için değildir). – BA/MA öğrencileri için: tez danışmanlığı, Kütüphaneler arası ödünç alma olanakları, University of Derby kütüphanesine erişim.
Katılmak istediğiniz programı aşağıdan seçerek SHMS’li olmaya bugünden başlayın!

Daha fazla bilgi ve başvuru için takip eden formu doldurarak aşağıdaki adrese e-mail, fax veya posta yoluyla ulaştırabilirsiniz.

SHMS Başvuru Formu, başvuru ve orjinal broşür için hemen danışmanlarımızla irtibat kurunuz.