• Bournemouth Üniversitesi

    BOURNEMOUTH UNIVERSITY

    Bournemouth

    Kuruluş Yılı: 1992
    Yeri: Bournemouth, Dorset
    2017 Sıralama Listelerindeki Yeri:
    Guardian: 79
    The Complete Guide: 56
    The Research Excellence Framework: 80
    Web Sitesi: https://www1.bournemouth.ac.uk

                İngiltere’nin güneyinde yer alan Bournemouth University, 2 kampüsten oluşmaktadır. İşletme, Çevre Koruma Bilimleri, Tasarım, Mühendislik ve Bilgisayar, Sağlık ve Toplum Çalışmaları, Hukuk, Medya ve işletme fakülteleri Bournemouth Üniversitesi bünyesinde hizmet veren fakültelerdir. Okul medya alanında “Centre of Vocational Excellence” yani mükemmel eğitim derecesi unvanı almıştır. İngiltere’nin ünlü animasyon merkezi Bournemouth Üniversitesi kampüsünde bulunmaktadır. Özellikle medya alanında okuyan öğrenciler, BBC’de staj yapma hakkına sahiptirler ve böylece mezun olduktan sonra da bu profesyonel bağlantıyı devam ettirirler. Ayrıca okul 2008 yılında, en prestijli yayınlardan “Guardian” tarafından Turizm ve Konaklama konusunda eğitim veren en iyi İngiliz Üniversitesi olarak seçilmiştir.

    Bournemouth_Universitesi1

    Öğrenci merkezli modern bir okul olan Bournemouth Üniversitesi, iş dünyasına hazırlayıcı geniş program yelpazesini gerek lisans gerekse lisansüstü seviyede sunmaktadır. Bournemouth Üniversitesinden mezun olup iş bulan öğrenci sayısı tüm İngiltere genelindeki üniversiteler içindeki yüksek oranıyla ön sıralarda yer almaktadır. Bournemouth Üniversitesi İngiltere’nin en güzel yerlerinden biri olan, güney kıyısında kuruludur ve Londra’ya trenle 2 saat uzaklıktadır. Okulun 3 adet öğrenci yurdu bulunmaktadır. Bournemouth Üniversitesi’nin ödüllü pek çok olanağı mevcuttur. Okulun kriket sahaları ve su sporu olanakları da harikadır.

    Adres:
    Bournemouth University
    Talbot Campus
    Fern Barrow
    Poole
    BH12 5BB
    Tel: +44 (0) 1202 524111
    Fax: +44 (0) 1202 962736
    United Kingdom

    Ünlü Mezunlar:
    Start Miles- Presenter of Blue Peter

    Konaklama:
    Okulun iki kampüsünde 5 millik bir kapsama içinde bulunan yurtların ücretleri odaların niteliğine göre haftalık 120 GBP ve 140 GBP arasında değişmektedir.

    Accommodation Ofis:
    Residential Services
    Ground Floor
    Melbury
    House 1-3
    Oxford Road
    Lansdowne
    Bournemouth
    Dorset
    BH8 8ES
    United Kingdom

    Bournemouth_Univesitesi2

    Program Ücretleri:
    Lisans Programları: £9,500- £13,500 (2016/2017)
    Yüksek Lisans programları: £9,500- £13,500 (2016/2017)
    MBA: £ 14.500

    Tarih: Oca 06, 2015

    Yorum Yazınız

    Hey, bu yorumu yapman artık çok kolay. Bu Harika sadece gerekli alanları doldurup gönder hepsi bu kadar. Sadece yayınladıktan sonra bi göz atıcaz o kadar.

    Doldurulması zorunlu alan*