• Bankalardan Yurtdışı Eğitime Destek

  Bankalardan Yurtdışı Eğitime Destek

  2015-2016 yılı eğitim döneminde yurtiçi ve yurtdışı eğitim programlarının tümü için bankalar düşük faizli kredi fırsatı sunuyor. Erken kayıt yaptıranlara ise okullar yüzde 15’e kadar indirim yapıyor. Yüzde 1 gibi düşük faiz avantajı sunan bankaların kredi avantajından yararlanmak isteyen veliler, kredinin eğitim için harcanacağını gösteren bir belge ile ister internet bankacılığından isterlerse SMS üzerinden kolayca kredi çekimini gerçekleştirebiliyorlar. Anaokulları, lisans, yurtdışı eğitim, yüksek lisans ve doktora gibi eğitimin her aşamasını kapsayan kredi fırsatları ile veliler, peşin ödeme gerçekleştirerek yüksek oranda indirim alıyorlar.

  AKBANK

  Yurtiçi ve yurtdışı eğitimleri için, okul ödemelerinin yanında öğrencilerin harcamaları ve kurs ücretlerini de kapsayan kredi fırsatı sunan Akbank, Okul Ailem Programı kapsamında da özel üniversite ve kolejler için kredi veriyor. Okul Ailem Programı’nda kredili mevduat hesabı okul ücreti kadar tanımlanıyor, böylece krediden faydalanan kişiler, okul ödemelerini gecikmeden ödeyebiliyorlar. Kredi evrakları ve okul giderlerini gösteren evraklar ile birlikte Akbank eğitim kredisinden faydalanılabiliyor.  Akbank Bireysel Bankacılık ve Ödeme Sistemlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Arif İsfendiyaroğlu, Okul Ailem Programı’nda birçok okulla anlaşmalı olduklarını, bunun yanında Sabancı Üniversitesi ve Bilkent Üniversitesi ile de birlik içinde olduklarını, MBA yapmak isteyen öğrencilere uzun vadeye yayılan planların yanında, ödemesiz dönem seçenekleri sunduklarını belirtiyor.

  GARANTİ

  Yüzde 1.38 ile yüzde 1.08 arasında değişen faiz oranları ile Garanti Bankası, 100 bin TL’ye kadar 36 ay vadesi bulunan kredi imkanı sunuyor. Öğrenci belgesi ve ÖSYM sonuç belgesi ile yararlanılabilen kredi kullanma şansı buluyorlar. Okulum Garanti’de programını anlaşmalı okullarla gerçekleştirdiklerini belirten Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Onur Genç; Bu uygulama müşterilerimize Kredili Mevduat Hesabı ve kredi kartı ile taksitli ödeme seçenekleri sunuyoruz. Bunun yanı sıra anlaşmalı okulların harç ödemelerine de aracılık ediyoruz. Ayrıca, müşterilerimizin eğitimle ilgili ihtiyaçlarını karşılamak için, kredi dışında “Garantili Gelecek Sigortası” ve “Harçlık Hesap” ürünümüz de var” diye belirtiyor.  Garanti Gelecek Sigortası ve harçlık hesap uygulamaları ile velilere büyük kolaylık sağlayan banka ile veliler belirli bir miktar belirleyerek çocuklarının eğitim yaşamlarını garanti altına alırken, harçlık hesap ile havale ücreti olmaksızın çocuklarına harçlık gönderebiliyorlar.

  YAPI KREDİ

  Yapı Kredi Bankası’nın eğitim kredisi ise; yüzde 1.19 faiz oranı ile 50 bin TL’ye kadar 36 vadeli kredi imkanı sunuyor . Eğitim harcamaların belgelenmesi durumunda yurtdışı ve yurtiçi eğitim için kredi veren banka, Taksitli Eğitim Sistemi uygulaması gerçekleştiriyor. Taksitli Eğitim Sistemi ile okul ödemeleri, müşteri hesabından okula düzenli olarak aktarılıyor. Taksitli Eğitim Sistemi’nden faydalanabilmek için ise; Test Başvuru Formunu doldurarak Yapı Kredi Şubesine gitmek ve okuldan yapılacak ödeme planını belgelemek gerekiyor. Taksitli Eğitim Sistemi’nin sunduğu avantaj ise; hesapta bakiye bulunmaması halinde Test okul ödemeleri banka Yapı Kredi tarafından gerçekleştiriliyor.  Anlaşmalı olunan kurumlar ise şu şekilde; Bilkent Lisesi, Üsküdar Amerikan Lisesi, İz Çocuk Gelişim Danışmanlık, İzmir, Tarsus ve Üsküdar SEV okulları, İzmir Amerikan Koleji, BRY Eğitim Hizmetleri gibi eğitim kurumlarında eğitim gören öğrenciler ve velilerine TEST’ten fay­dalanma imkanı sunuluyor.  Ayrıca Koç ve Yeditepe Üniversiteleri ile özel faiz oranlı eğitim kredisi anlaşmaları bulunuyor.

  DENİZBANK

  Denizbank’ta, 36 ay vadeli 36 bin TL eğitim kredisine ek olarak uçuş okulları için özel bir uygulamada bulunuyor. Tüm okul harcamalarını, üniversite, dershane, özel kurs ücretleri, yurtdışı eğitim harcamalarını kapsayan eğitim kredisinde 24 aya kadar taksit erteleme fırsatı bulunuyor. Faiz oranları ise anlaşma sağlanan vade oranlarına göre değişkenlik gösteriyor. Bunun yanında 1 Mayıs – 15 haziran tarihleri arasında eğitim harcamaları için Deniz Bonus kullananlara 100 TL Bonus veriliyor.

  FİNANSBANK

  Finansbank eğitim kredisinden faydalanabilmek için 18-65 yaş aralığında olma koşulu bulunuyor. 1.30 faiz oranlarıyla verilen eğitim kredisine başvuracak kişilerin sabit bir geliri olması gerekiyor. Yine aynı şekilde gerçekleştirilecek harcamaların belgelenmesi şartı bulunuyor. Banka anlaşmalı olduğu okullara başvuran velilere ek hesap uygulaması sunuyor. Ayrıca veliler belirli zaman aralıklarında uygun ihtiyaç kredisi alabiliyorlar. Anlaşmalı olunan okullar arasında; Doğa Koleji, Anabilim Koleji, Şahinkaya Eğitim Kurumları, İzmir Üniversitesi ve Kültür Dershaneleri yer alıyor.

  Doğa Koleji CEO’su Bünyamin Çelik’ten erken ödemelere yüzde 8 indirim sağladıklarını belirtiyor ve ekliyor:
  ‘’Ücretinin tamamını kayıt anında kredi kartı veya banka temleri kanalıyla tahsil ediyoruz. Veliler ise bu ödemeyi kredi kartını ya da bankaya aylık ödemelerle taksitli  olarak yapıyorlar. Erken ödeme yapan velilere ise ciddi indirim yapıyoruz. Liste fiyatından yüzde 8’e varan z indirimimiz bulunuyor. Bu indirim fırsatı 30 haziran tarihine kadar devam ediyor. Ayrıca anlaşmalı 3 ve mesleklere yönelik farklı indirimlerimiz de var.
  Kardeş indirimimiz ve kendi anaokulumuzdan gelen öğrencilerimize uygulanan indirimlerimiz de mevcut. Yoğunlukla Garanti Bankası ve Finansbank ile çalışıyoruz. Bu bankalara ait kredi kartlarına özel kampanyalarımız ve avantajlarımız var.’’

   

  Tarih: May 29, 2015

  Yorum Yazınız

  Hey, bu yorumu yapman artık çok kolay. Bu Harika sadece gerekli alanları doldurup gönder hepsi bu kadar. Sadece yayınladıktan sonra bi göz atıcaz o kadar.

  Doldurulması zorunlu alan*